MojAndroid

Samsung na svojich výrobných linkách pokračuje v masovej produkcii dôležitých komponentov pre mobilné zariadenia. Okrem nových 128GB flash pamätí a fotografických snímačov, spustila spoločnosť aj masovú výrobu RAM pamätí typu LPDDR3 (low power double-data-rate) s kapacitou 2GB. Nové čipy používajú 30nm technológiu.

Pamäte LPDDR3 dokážu pracovať na frekvencii 1600MHz, pričom pamäte v dnešných mobilných zariadeniach bežne pracujú na frekvencii 1066MHz. Maximálna prenosová rýchlosť, s ktorou dokážu pamäte komunikovať je 12,8GB/s. Oproti predchádzajúcej generácii LPDDR2 pamätí je to zrýchlenie až o 50%. To umožní zobrazenie 3D grafiky vo vysokom rozlíšení či plynulé prehrávanie Full HD videa aj na väčších obrazovkách. Pamäte tiež umožnia ešte rýchlejšie načítavanie aplikácií či rýchlejší multitasking pri prepínaní medzi nimi. V najbližších mesiacoch by sa nové pamäte mohli objaviť v high-end zariadeniach, či už mobilných telefónoch alebo tabletoch. Pravdepodobne sa však začnú používať až v budúcom roku.

Zdroj: xbitlabs

19.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+