MojAndroid

Ak vlastníte smart hodinky od Samsungu alebo iné hodinky s operačným systémom Wear OS, tak určite viete, že ich spárovanie s novým smartfónom nie je úplne jednoduché. Je potrebné ich kompletne zresetovať a až následne prepojiť. Tomu by malo byť onedlho koniec, informáciu priniesol portál 9to5google.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Najnovší systém Wear OS 4 je momentálne v beta verzii, takže je možné skúšať aj jeho nové funkcie. A jednou z nich má byť práve to, že pre pripojenie k novému zariadeniu nebude nutné hodinky úplne vymazať. Momentálne je funkcia prítomná v Galaxy hodinkách s nadstavbou One UI 5 a spomínaným systémom Wear OS 4. Či bude takto možné pripájať aj hodinky iných značiek s týmto systémom, zatiaľ nevieme.

V zozname zmien od Samsungu sa píše nasledovné:

“Prepojte si svoje hodinky s novým telefónom, ale nechajte si v nich nainštalované svoje aplikácie, ciferníky a všetko ostatné. Začať môžete v nastaveniach hodiniek v aplikácii Galaxy Wearable.”

Samotný proces je pomerne jednoduchý. Používateľ je najskôr opýtaný či je v hodinkách a v novom smartfóne prihlásený do rovnakého Google účtu, následne sa zobrazí vyskakovacie okno, ktoré ho vyzve na potvrdenie prepojenia.

Náš tip
Narodeninová súťaž: Vyhrajte slúchadlá Huawei FreeBuds 5
12.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+