MojAndroid

Samsung vo Veľkej Británii prehral ďalší súdny patentový spor, v ktorom sa súdil s konkurenčnou spoločnosťou Apple. Podľa juhokórejskej spoločnosti porušoval Apple tri jeho patenty, ktoré sa týkali prijímania a vysielania dát v 3G sieti. Súd však tieto obvinenia zamietol. Informoval o tom svetoznámy spravodajský portál Reuters.

apple-vs-samsung-sud1

Ide o najnovší prípad súdneho sporu medzi Samsungom a Apple. Boj na súdnom dvore medzi týmito dvoma spoločnosťami pokračuje už pomerne dlhú dobu. Veľké víťazstvo zaznamenal Apple v minulom roku, keď porota uznala Samsung vinným z porušovania jeho duševného vlastníctva a udelila mu pokutu vo výške 1 miliardy amerických dolárov. Rozsudok po odvolaní nadobudol právoplatnosť koncom roka. Výrobcovi Galaxy smartfónov sa na súdoch v minulom roku veľmi nedarilo a okrem veľkej prehry z konca leta si na svoje konto prirátal aj niekoľko menších po celom svete.

Samsung bol z najnovšieho rozhodnutia anglického súdu sklamaný a povedal, že po dôkladnom preskúmaní rozsudku sa rozhodne, či sa proti nemu odvolá.

Zdroj: Reuters

9.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+