MojAndroid

Patentová vojna medzi Samsungom a Apple aj naďalej pokračuje. Obe strany obviňujú tu druhú z porušovania ich duševného vlastníctva a iným nie je ani najnovší prípad sporu v USA, v ktorom Samsung zaznamenal menšie víťazstvo. Obchodná komisia USA totižto uznala Apple vinným z porušovania patentu  juhokórejského výrobcu a zakázala mu dovoz niektorých zariadení, vrátane iPhone 4, iPhone 3GS  a tabletov iPad 3G a iPad 2 3G.

apple-vs-samsung-fight-e1348147800541

Sporný je patent spoločnosti Samsung, ktorý sa týka dátovej komunikácie v mobilných sieťach CDMA. Zákaz dovozu sa vzťahuje len na zariadenia, ktoré sú určené pre mobilného operátora AT&T. Ostatné modely patent neporušujú a technológiu nepoužívajú. Rozhodnutie komisie musí do 60 dní podpísať ešte prezident Obama. V prípade, že ho nebude vetovať, bude zákaz dovozu uvedený do platnosti. Keďže sa ale týka predovšetkým starších modelov smartfónov a tabletov Apple, určených pre mobilnú sieť operátora AT&T, tak dopad na tržby Apple by mali byť len minimálne.

Rozhodnutie ITC potvrdilo tradíciu Applu parazitovať na technologických inováciách juhokórejskej spoločnosti,“ uviedol hovorca spoločnosti Samsung. Apple má v pláne sa ešte odvolať. “Dnešné rozhodnutie nemá vplyv na dostupnosť produktov Apple v USA,“ uviedla hovorkyňa Apple Kristin Huguetová.

Zdroj: wsj

5.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+