MojAndroid

Spoločnosť Samsung začala v Južnej Kórei a v Číne testovať novú verziu používateľskej nadstavby TouchWiz. Nový update prináša niekoľko zaujímavých noviniek a zmien, ktoré sa nemusia páčiť úplne každému. Aktualizácia je zatiaľ dostupná pre smartfón Samsung Galaxy Note 5 v týchto krajinách, no najneskôr do konca augusta by sa novinky mali dostať aj do ostatných najnovších zariadení výrobcu aj v ďalších častiach sveta.

Zmeny sú prevažne kozmetické, no zároveň pomerne výrazné. Najviac zaujme odstránenie menu s aplikáciami, vďaka čomu sa systém viac podobá na konkurenciu od ázijských výrobcov. Zatiaľ nie je zrejmé, či bude možné toto menu znovu zobraziť. Zároveň ale nejde o funkciu, ktorá by bola úplne neočakávaná. Okrem toho sú ale zmeny viditeľné aj v ďalších častiach systému. Ikony aplikácií sú viac zaoblené a zmeny nájdeme napríklad aj na obrazovke nastavení úložného priestoru.

Náš tip
Vývoj TouchWiz UI od roku 2010 sa slušne posunul

Na screenshotoch okrem toho vidíme ale aj ďalšie zaujímavé zmeny, napríklad aj v lište s rýchlymi nastaveniami. Ďalšie dohady naznačujú, že novú verziu operačného systému uvidíme v novom tabletofóne Samsung Galaxy Note 7, čo by zrejme znamenalo, že novinky sa do ostatných nových zariadení od výrobcu dostanú až po predstavení novinky. Na otestovanie novej aktualizácie si tak ešte budeme musieť trochu počkať.

Zdroj: Playfuldroid via PhoneArena

13.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+