MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že Samsung spolu s Intelom vyvíjajú nový operačný systém pre Android zariadenia. Tizen, ako sa táto novinka nazýva, je pritom určený najmä pre výkonnejšie zariadenia a Samsung bojuje s jeho plynulým chodom na low-end smartfónoch. Naopak, ďalšia novinka medzi mobilnými systémami, Firefox OS od Mozilly pracuje bezproblémovo na zariadeniach so slabším hardvérom, čo donútilo vedenie spoločnosti Samsung rozmýšľať o spojení týchto dvoch drobcov, ktoré by možno viedlo k vytvoreniu dôstojnej konkurencie pre Android a iOS.

Tizen-Logo

Obe tieto platformy spája podpora pre HTML5 aplikácie a fakt, že ide o veľmi málo (alebo v prípade Tizenu vôbec) rozšírené platformy pre mobilné zariadenia. Ich spojením by sme sa možno dočkali naozaj zaujímavého systému, ktorý by mal byť nenáročný na hardvérový výkon a pritom by mal ponúknuť obdobné možnosti ako Android. Otázkou však ostáva, prečo Samsung ako najväčší výrobca a distribútor Android zariadení plánuje vytvoriť konkurenciu pre systém Android, ktorý ho vlastne spravil jednotkou na trhu?! Odpoveď by mala byť jednoduchá – Samsung už ďalej nechce byť v takej miere viazaný na Google, ktorý ho obmedzuje pri ďalšom expandovaní. Samsung ako najväčší výrobca chce byť viazaný iba sám na seba, čo sa mu však v takej blízkej budúcnosti určite nepodarí. Skúsme sa však zamyslieť, čo by sa stalo, keby Samsung prestal vyrábať Android zariadenia…

Náš tip
Prečítajte si viac o systéme Tizen od Samsungu

Zdroj:  SamMobile

29.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+