MojAndroid

Výrobcovia smartfónov sa v rámci konkurenčného boja snažia prichádzať stále s novými inováciami. Okrem rôznych technických vylepšení sa často jedna o úplne nové koncepty smartfónov. Tento rok je to najviac vidieť na skladacích zariadeniach alebo výsuvných mechanizmoch selfie kamery. Často si svoje nápady výrobcovia patentujú, aby mali náskok pred konkurenciou a občas sú to fakt bizarné patenty. Ako ten najnovší od spoločnosti Samsung.

Samsung patent

Smartfón, ktorý sa rozloží ako vejár

Na patent upozornil holandský server LetsGoDigital, ktorý ho tiež previedol do vizuálnej podoby. Patent si podala divízia Samsung Display na Kórejskom úrade pre duševné vlastníctvo (KIPO) ešte minulý rok a schválený bol len minulý mesiac. Ukazuje smartfón, ktorý má tri dotykové displeje. Tie sú naukladané na sebe a spojené v spodnej časti otočným kĺbom. Vďaka tomu sa môžu rozložiť do strán podobne ako vejár. Akú má takýto systém displejov užitočnú funkciu okrem ovievania v horúcom lete, nie je z patentu jasne. Je ale možné, že ako iné podobné bizarné patenty nebude nikdy zrealizovaný.

Náš tip
Samsung Galaxy S8: vyberáme zaujímavé príslušenstvo
1.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+