MojAndroid

Samsung predstavil dvojicu nových SD a microSD kariet, ktoré umožňujú rýchlejší prenos dát. Prvá dvojica kariet vystupuje pod označením PRO Plus a ponúka vyššie rýchlosti čítania a zápisu až 95MB/s a 90 MB/s. Tieto karty prichádzajú vo variantoch s kapacitou 32 a 64GB. To bude podľa Samsungu stačiť na nahrávanie 110 minút videa v kvalite 4K UHD alebo 490 minút Full HD videa.

Druhá línia kariet, označená ako EVO Plus, je rovnako dostupná vo variantoch SD a microSD, pričom ich rýchlosť je o niečo menšia a ustálila sa na 80MB/s pre čítanie a 20MB/s pre zápis. Karty z rádu EVO Plus sa odlišujú väčšou rozmanitosťou a sú dostupné v kapacitách 32, 64 a 128GB.

Všetky nové pamäťové karty prinášajú vysokú odolnosť voči vode, teplote (operačná teplota -25°C po 85°C), röntgenovému žiareniu, magnetizmu (15,000 gauss) alebo otrasom. Karty z línie Plus ponúkajú naviac zvýšenú odolnosť proti ponoreniu do slanej morskej vody po dobu 72 hodín, čo je o 48 hodín viac než už existujúce produkty.

Podľa oficiálneho vyhlásenia budú microSD varianty karty dostupné už v aktuálnom mesiaci, pričom verzie SD sa dostanú na trh o niečo neskôr. O spustení predaja na Slovensku vás budeme ešte informovať.

Zdroj: Samsung

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+