MojAndroid

Blíži sa čas, kedy firmy začnú vyhodnocovať finančnú situáciu po prvom kvartáli tohto roka. Niektorých nečakajú veselé vyhliadky, no napríklad taký Samsung už teraz vie, že môže oslavovať. Juhokórejský výrobca totižto zverejnil informácie o predpokladaných tržbách a zisku, a tie dokazujú, že sa mobilnej divízii Samsungu v Q1/2016 naozaj darilo. Podľa predpokladov Samsung v prvom kvartáli vykázal konsolidované tržby na úrovni $42,3 miliardy, čo je oproti minuloročnému porovnávanému obdobiu (Q1/2015) nárast o $1,6 miliardy.

Samsung_Galaxy_S7_edge-1

Náš tip
Samsung Galaxy S7 si kúpilo už viac ako 10 miliónov ľudí

Okrem toho Samsung očakáva aj nárast čistého zisku. Ten by mal predstavovať približne 6,6 biliónov kórejských wonov, čo je v prepočte približne $5,73 miliardy. Minulý rok vykázal Samsung za Q1/2015 čistý zisk na úrovni $5,21 miliardy. Predpokladané finančné výsledky len potvrdzujú fakt, že Samsung Galaxy S7 a S7 Edge sa predávajú lepšie, ako predpovedali analytici. Samsung to má tento rok našliapnuté naozaj dobre, a pokiaľ bude rovnako úspešný aj po predstavení Samsungu Galaxy Note 6, tento rok bude rozhodne zakončovať vo veľkom pluse.

Zdroj: Samsung

7.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+