MojAndroid

Hoci sa Samsung Galaxy S7 a S7 Edge predávajú iba niekoľko týždňov, juhokórejskej spoločnosti robia naozaj radosť. Za posledný mesiac totižto Samsung predal viac ako 10 miliónov kusov svojej vlajkovej lode, čo vedenie vyhlásilo za “lepší výsledok ako predpokladali”. A prekvapení nie sú len ľudia zo Samsungu, ale aj analytické spoločnosti, ktoré predpokladali, že Samsung v tomto čase predá okolo 7 miliónov Galaxy S7-čiek. Dobrá predajnosť sa odrazila aj na hodnote akcií spoločnosti, ktoré v posledných dňoch vzrástli o 2,4% na 18-týždňové maximum.

Samsung_Galaxy_S7_edge-8

Z pohľadu investorov nie je nič zlé na tom, že zarábame bez toho, aby sme priniesli veľkú inováciu. – povedal Lee Jin-woo, jeden z hlavných predstaviteľov investorov Samsungu.

Samsung výbornou predajnosťou svojich modelov potopil aj predpoklady investorov, ktorí odhadovali, že za obdobie januára až marca 2016 poklesne profit spoločnosti oproti minulému roku o 16%, no nestalo sa tak. Jedným z dôvodov môže byť aj to, že Samsung tento rok predstavil svoju vlajkovú loď už o mesiac skôr než býva zvykom, a to v čase, kedy Apple nemal nijaké nové produkty. Za nárastom zisku spoločnosti však stoja aj také drobnosti, ktoré bežný používateľ nevidí. Sú to napríklad nižšie náklady za výrobu súčiastok, ktoré sú pre modely Galaxy S6 aj Galaxy S7 veľmi podobné, a tak Samsung nemusel meniť výrobné procesy a využil aj tie súčiastky, ktoré mu zostali po minuloročnej vlajkovej lodi. To umožnilo znížiť aj počiatočnú cenu tohto zariadenia, ktorá na (pre Samsung) najdôležitejšom trhu oproti minulému roku poklesla o 8,3%. Finálna finančná správa za prvý kvartál tohto roka ešte nie je dokončená, a tak si na presnú sumu výnosov spoločnosti budeme musieť ešte počkať.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge sa predávajú fantasticky, prekonali očakávania

Zdroj: PhoneArena

5.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+