MojAndroid

V minulosti sa už niekoľkokrát objavili informácie o tom, že spoločnosť Apple by sa chcela odpútať od Samsungu ako dodávateľa procesorov pre svoje iPhone-y. Samsung zásoboval svojho úhlavného konkurenta procesormi pre predchádzajúce modely smartfónu, no Apple sa pokúsil obrátiť sa na iného výrobcu. Konkrétne ním mala byť taiwanská spoločnosť TSMC, ktorá mala dodať čipy pre ďalší iPhone. Teraz sa však zdá, že nový výrobca nenadchol predstaviteľov spoločnosti Apple, ktorá sa znovu obrátila na svojho overeného dodávateľa z Južnej Kórey.

Ten by sa podľa najnovších informácií mal stať dodávateľom nového čipu A9. Spoločnosť Samsung už totiž adaptovala moderný 14 nm výrobný proces, vďaka ktorému je možné v rozmerovo menších procesoroch dosiahnuť rovnaký výkon a zároveň pritom znížiť energetickú náročnosť. Apple tak zrejme uprednostní procesory vyrobené takýmto procesom, keďže TSMC sa ešte stále drží 20 nm štandardu.

Exynos 5 octa

Nové procesory od Samsungu by podľa najnovších informácií mali byť také výkonné, že po nich siahajú aj ďalšie renomované spoločnosti vo svete. Okrem Apple majú vraj záujem aj samotní konkurenti vo výrobe čipov, konkrétne NVIDIA a Qualcomm. Tieto informácie v nás vyvolávajú zvedavosť a už sa naozaj tešíme na nové zariadenia, ktoré budú tento rok predstavené.

Zdroj: recode via SamMobile

5.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+