MojAndroid

Patentové spory už tak nejako patria ku každodennej rutine medzi spoločnosťami Apple a Samsung. Vzájomné žaloby, niekedy na základe nezmyselných patentov, sú na dennom poriadku. Zdá sa však, že Samsung si k prehre z konca leta, priráta na svoje konto ďalšiu. Tentokrát o nej rozhodol súdny dvor so sídlom v holandskom Haagu.

Samsung bol uznaný vinný z porušovania patentu EP 2.059.868, ktorý má čo dočinenia so skrolovaním obrázkov v galérii. Patent porušujú zariadenia Samsungu s operačným systémom Android vo verziách 2.1 Eclair, 2.2 Froyo a 2.3 Gingerbread. Spoločnosť musí do ôsmich týždňov do týchto telefónov implementovať iný spôsob posúvania. Ak tak nespraví, bude musieť zaplatiť penále z oneskorenia a to až vo výške 100-tisíc eur za každý deň. Informoval o tom portál Sammobile.

Samsung je z rozhodnutia súdu sklamaný: “Apple chce nezmyselnými právnymi nárokmi obmedziť spotrebiteľský výber a inováciu. Podnikneme všetky dostupné kroky na to, aby sme ochránili spotrebiteľa v Holandsku.”

Už 6.decembra sa bude rozhodovať o osude spoločnosti na súde v San Jose, kde sudkyňa Lucy Koh rozhodne o tom, či Samsung zaplatí viac ako 1 miliardu dolárov spoločnosti Apple. Uvidíme, ako to dopadne a či sa kórejskej spoločnosti podarí uniknúť od zaplatenia tejto obrovskej sumy. Situáciu budeme sledovať a o prípadných novinkách informovať.

28.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+