MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila smartfóny Galaxy A71 a Galaxy A51, ktoré sa stali najnovšími prírastkami v rade Galaxy A. Novinky sú vybavené vylepšenými funkciami, medzi ktoré patria batéria s dlhšou výdržou, inteligentnejší fotoaparát a displej Infinity-O.

Dostupnosť v SR a cena

Na Slovensku bude model Galaxy A51 k dispozícii v druhej polovici januára v čiernej, bielej a modrej farbe za odporúčanú maloobchodnú cenu 369 Eur. Model Galaxy A71 sa bude
predávať od začiatku februára v čiernej, striebornej a modrej farbe za 469 Eur.

„Prostredníctvom modelov Galaxy A71 a Galaxy A51 ďalej rozvíjame úspešný rad produktov Galaxy A. Od svojho vlaňajšieho uvedenie na trh sa rad Galaxy A stal jedným z
najobľúbenejších radov smartfónov v Česku a na Slovensku. Taktiež nové modely Galaxy A71 a Galaxy A51 opäť ponúkajú podstatné inovácie, ktoré užívatelia milujú,“ uviedol Tomáš Balík, riaditeľ mobilnej divízie Samsung Electronics Czech and Slovak.

„Vieme, že ľudia chcú zariadenie, ktoré dobre vyzerá, dlhšie vydrží v prevádzke a dokáže zachytiť všetky zážitky v okamihu, kedy ich prežívame, a sme hrdí na to, že aj najnovšie zariadenia radu Galaxy A dokážu tieto požiadavky splniť.“

Samsung Galaxy A51 fotogaléria:

 

Zdokonalený fotoaparát

Smartfóny Galaxy A71 a Galaxy A51 sú vybavené štyrmi fotoaparátmi. Galaxy A71 a Galaxy A51 sú okrem hlavného fotoaparátu vybavené ešte ultraširokouhlým fotoaparátom, makrom a selektívnou hĺbkou ostrosti.

O snímky sa postará hlavný fotoaparát, ktorý je pri modeli Galaxy A71 vybavený 64Mpx obrazovým snímačom a pri Galaxy A51 snímačom s rozlíšením 48 Mpx. Ultraširokouhlý fotoaparát je vybavený objektívom so zorným uhlom 123°, čo zodpovedá periférnemu videniu ľudského oka. Pokiaľ to záber vyžaduje, inteligentná funkcia odporučí širokouhlý režim a automaticky na neho prepne. Makroobjektív zaostruje predmety, aby v ostrom obraze zachytil každý detail.

Nahrávanie videa vo vysokej kvalite

Vďaka funkcii Super Steady Video môžete teraz natáčať plynulé a neroztrasené videozáznamy. Funkcia Super Steady Video odstraňuje chvenie kamery, či už robíte nahrávku pohybujúceho sa objektu, alebo sa sami pohybujete s prístrojom v ruke. Fungovať bude aj pri behu, túre alebo točení domácich miláčikov.

Samsung Galaxy A71 fotogaléria:

Bezrámikové displeje

Galaxy A71 aj Galaxy A51 ponúkajú bezrámikové displeje Super AMOLED Infinity-O. Displeje s veľkosťou obrazovky 6,7 palcov alebo 6,5 palcov. Výrobca tvrdí, že ide o jeden z najväčších
mobilných displejov, aký doposiaľ Samsung vyrobil.

Zostaňte dlhšie v spojení

Smartfóny Galaxy A71 a Galaxy A51 sa dodávajú s batériami s kapacitou 4 500 mAh, resp. 4 000 mAh, takže môžete svoj smartfón v priebehu dňa používať dlhšie. Vďaka režimom rýchleho nabíjania s príkonom 25 W a 15 W.

Galaxy A71 a Galaxy A51 taktiež poskytujú prístup k ekosystému inteligentných aplikácií a služieb spoločnosti Samsung vrátane Bixby (Vision, Lens Mode, Rutines) a Samsung Health. Zariadenia sú taktiež chránené bezpečnostnou platformou Samsung Knox, ktorá spĺňa požiadavky obranného priemyslu.

2.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+