MojAndroid

Nový tabletofón spoločnosti Samsung vyvolal už pri predstavení veľkú vlnu záujmu. Špičkový smartfón, tentokrát už aj s prémiovým spracovaním a už tradičným perom S Pen sú lákadlom pre ľudí na celom svete. Dalo sa preto očakávať, že novinka sa bude predávať relatívne dobre. Na druhej strane, toto je prvýkrát, keď má tabletofón od Samsungu reálnu konkurenciu aj v zariadení od Apple. Napriek tomu sa ale Galaxy Note 4 predáva podľa prvých odhadov veľmi dobre, keď sa od 26. septembra predalo už 4,5 milióna kusov.

Tieto čísla ale nie sú oficiálne potvrdené spoločnosťou Samsung, ale sú to iba informácie z kórejských médií. Reálne hodnoty preto môžu byť odlišné, no táto informácia udáva aspoň približné množstvo predaných kusov nového tabletofónu od Samsungu. Vlani predala kórejská spoločnosť za prvý mesiac až 5 miliónov kusov Samsungu Galaxy Note 3, čo by znamenalo pokles o pol milióna predaných telefónov novej generácie. Dôvodov môže byť niekoľko, no isté je, že Samsung skutočne rátal s tým, že svoje vlaňajšie výsledky neprekoná. Spoločnosť predpovedala, že v treťom štvrťroku tohto roku zaznamená profit nižší o 60% oproti rovnakému obdobiu z minulého roku.

samsung-galaxy-note-4-33

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy Note 4

Zároveň klesá kórejskému gigantovi postavenie medzi výrobcami smartfónov v Ázii a aj v ostatných častiach sveta sa nárast predajov spomalil. V konečnom dôsledku môže byť preto množstvo predaných zariadení Note 4 pozitívnou správou pre spoločnosť. Celá línia tabletofónov bola najskôr považovaná ako produkt pre malú časť zákazníkov, no 4,5 milióna predaných kusov za mesiac hovorí o veľkej popularite. Novinka bude spolu so smartfónom Samsung Galaxy Alpha hlavným lákadlom pre blížiace sa obdobie Vianoc, keď predaje smartfónov stúpajú pre väčšinu spoločností.

Zdroj: gforgames via Android Atuhority

25.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+