MojAndroid

Samsung sa v priebehu minulého roka stal najväčším výrobcom telefónov na svete a z prvej priečky sa mu podarilo zosadiť aj dlhoročne dominujúcu Nokiu. Svoje postavenie si chce však udržať a ešte koncom minulého roka sa objavili informácie o tom, že Samsung predá 510 miliónov mobilných zariadení. Nové odhady tento počet potvrdzujú a podľa zdrojov z dodávateľského reťazca, chce Samsung do konca tohto roka predať 500 miliónov mobilných telefónov.

project-j-samsung

Zdroj udáva, že čínsky výrobca displejov BOE dodáva spoločnosti mesačne približne 10 miliónov displejov, pre jeho zariadenia nižšej a strednej triedy. Samsung má v dodávateľskom reťazci ale aj ďalšie spoločnosti, ako Tianma MIcro-electronics, Chunghwa Picture Tubes (CPT) a AU Optronics (AUO). Do high-end zariadení sa displeje dodávajú od výrobcov Sharp a Japan Display, ktoré dopĺňajú výrobné kapacity Samsung Display.

Podľa najnovších štatistík, sa oproti minulému roku predpokladá nárast v počte predaných zariadení o viac ako 100 miliónov. Celkovo sa má celosvetovo predať viac ako 1,8 miliardy telefónov – tento počet samozrejme zahŕňa smartfóny, ale aj klasické mobilné telefóny. Takmer jednu tretinu z tohto počtu chce svojimi zariadeniami pokryť Samsung. Či sa mu to v tvrdej konkurencii, akou je napríklad HTC, Sony, Apple, LG či Huawei a ZTE podarí, uvidíme pravdepodobne až ku koncu tohto roka. Odvážne plány by Samsungu mohli pomôcť naplniť aj najnovšie zariadenia Samsung Galaxy S4, či pripravované novinky ako Galaxy S4 mini a Galaxy Note 3. Kórejskej spoločnosti sa v minulom roku podarilo predať 420 miliónov mobilných telefónov.

Zdroj: digitimes

4.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+