MojAndroid

Samsung má, podobne ako mnohí iní výrobcovia, veľkú túžbu priniesť ľuďom smartfóny, ktorý by mal absolútne bezrámčekový dizajn. Na rozdiel od iných, ktorí ešte stále trpia vo svojich modeloch výrez, Samsung už je o čosi bližšie k vytúženému cieľu. Okrem toho, že jeho nové modely Galaxy S10 disponujú tzv. Infinity-O displejom s dierou na selfie kameru, pracuje aj na technológií, ktorá by sa zbavila aj tejto diery.

“True Infinity” displej?

Smartfóny Samsung približne od predstavenia modelu Galaxy S8 disponujú vo svojich parametroch kolónkou “Infinity displej“.  Výrobca tak označuje displej s natiahnutým pomerom strán a zmenšenými rámčekmi, takže sa mohol tento trend veľmi rýchlo rozšíriť aj do strednej triedy jeho segmentu.

Napriek tomu, že už modely Galaxy S8 a S9 mali veľmi malé rámčeky, Samsung sa nezastavil a ide si za svojim cieľom
Napriek tomu, že už modely Galaxy S8 a S9 mali veľmi malé rámčeky, Samsung sa nezastavil a ide si za svojím cieľom

Keď sa ale rozhodol, že mu už nestačí ani Infinity displej a chce posunúť latku vyššie, predstavil novší rad displejov: Infinity-V (kvapkový výrez), Infinity-U (zaoblená kvapka) a Infinity-O (diera v displeji). Šancu priniesť najlepší pomer displeja ku prednej strane má posledný menovaný. Samsung sa však rozhodol, že latku posunie ešte o niečo vyššie. Taký displej by už nemal mať žiadnu dieru. Mohol by sa volať aj True Infinity, ale v minulosti sa už objavil názov “New Infinity”.

Samsung si za svojím cieľom ide

„Hoci by to nebolo možné (smartfón s displejom na celú prednú stenu) v priebehu nasledujúcich 1 – 2 rokov, technológia sa môže posunúť dopredu na miesto, kde bude otvor pre kameru neviditeľný, pričom neovplyvní funkciu fotoaparátu žiadnym spôsobom ,“ povedal Yang Byung-duk, viceprezident divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung.

Selfie kamera pod displejom by mohla priniesť dizajnovú revolúciu
Selfie kamera pod displejom by mohla priniesť dizajnovú revolúciu

Je tak zjavné, že Samsung už na niečo takom pracuje. Výsledok by mal vyzerať asi tak, že selfie kamera bude ukrytá priamo pod displejom. Na istom mieste tak bude musieť byť priehľadný a zároveň bude zobrazovať časť obrazu. Všetky senzory z prednej strany sa budú musieť presunúť inde alebo úplne zaniknúť v prospech pokroku. Uvidíme, ako sa kórejský gigant s touto výzvou popasuje, každopádne sme zvedaví na výsledok.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Samsung predstavil nové Infinity displeje, niektoré majú výrez v displeji
Náš tip
Stiahnite si kreatívne tapety a wallpaper pre váš Samsung Galaxy S10 a S10+
16.3.2019
Zdroj: GSMArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+