MojAndroid

Spoločnosť Samsung v stredu na svojej developerskej konferencii Samsung Developers Conference 2018 predstavila viacero zaujímavých noviniek. Novinky v hlasovom asistentovi Bixby, umelej inteligencii, nové grafické rozhranie pre Samsung smartfóny One UI prispôsobené aj pre ohybné displeje a,samozrejme, aj svoj prvý skladací smartfón s Flex Infinity displejom. Ten bol síce vidieť len na diaľku a len na pár chvíľ, ale napriek tomu vyvolal obrovský záujem médií. Možno aj kvôli tomu ostalo bez povšimnutia, že Samsung predstavil aj nové Infinity displeje pre klasické smartfóny. Väčšina z nich má aj výrez pre selfie kameru.

Nové Infinity displeje majú názvy – New Infinity, Infinity-U, Infinity-V a Infinity-O. Prvý menovaný je s klasickým AMOLED displejom bez výrezu. Infinity-U a Infnity-V majú výrez v strede horného okraja v tvare, ktorý vyjadruje písmeno na konci názvu. Infinity-O má miesto výrezu dieru pre selfie kameru v ľavom hornom rohu. Samsung bol pritom jedným z posledných výrobcov, ktorí u svojich smartfónov nevyužívali tento trend, ktorý rozpútal Apple iPhone X. Nedávno sa objavili špekulácie, že by v budúcnosti mohol Samsung umiestniť selfie kameru priamo pod vrstvu AMOLED displeja podobne ako snímač odtlačkov, ale pravdepodobne by zatiaľ nebolo možné zabezpečiť cez displej dostatočne čistý obraz pre kameru.

12.11.2018
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+