MojAndroid

Stránka Patently Mobile ponúkla svetu pohľad na najnovší patent spoločnosti Samsung. Ten napovedá, že sa Kórejci vyberú novým smerom a predstavia úplne novú, inú generáciu svojich mobilných zariadení. Ich spoločným prvkom má byť displej zahnutý po oboch hranách. Nový patent však ukazuje, že displej bude mať tvar písmena “C” a z prednej časti bude zasahovať až dozadu. Dáva to zmysel. Samsung začal s výrobou zahnutých displejov kvôli tomu, aby ste mali neustále prístup k upozorneniam z vášho zariadenia. Čo však z toho budete mať, keď položíte napríklad Samsung Galaxy Note Edge displejom dole? Nový typ displeja “pretiahnutého” až do zadného krytu bude upozornenia ukazovať stále, nech ho na stôl položíte akokoľvek.

samsung-patent

Zaujímavou informáciou je aj absencia hardvérového tlačidla domov v prednej časti smartfónu. Žeby sa Samsung konečne rozhodol pre použitie softvérovej trojice tlačidiel? Zatiaľ čo o tomto tvrdení až tak presvedčení nie sme, je takmer jasné, že nás tento rok čaká nová generácia smartfónov od Samsungu. Uniknutý patentový dokument odhaľuje aj malé prekvapenie, o ktorom nikto doteraz nevedel. Zariadenie ponúka v hornej hrane nejaký indikátor alebo súčiastku (na obrázku znázornená žltou farbou), ktorá by mohla byť batériou, hlasným reproduktorom alebo len ukazovateľom batérie. Nateraz naozaj nikto nevie, o čo ide a všetci funkciu tejto súčiastky iba tipujú. Patentové spisy totižto neobsahujú informácie o funkciách jednotlivých častí zariadenia, ale len o ich vzhľade. Sme teda veľmi zvedaví, čo sa z tohto patentu nakoniec vykľuje a uvidíme, aké smartfónové novinky si pre nás Samsung tento rok pripraví. Bude to však rozhodne zaujímavé.

Zdroj: AndroidAuthority

2.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+