MojAndroid

Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak a Stredná škola umeleckého priemyslu filmová v Košiciach spoločne podporujú tvorivú činnosť študentov v rámci medzinárodného festivalu krátkych filmov natočených na mobilné zariadenia – Mobilfest 2023. Toto partnerstvo ponúka študentom možnosť rozvíjať tvorivosť, technickú zdatnosť a vyskúšať si prácu so špičkovými technologickými novinkami spoločnosti Samsung Electronics, ktoré boli prednedávnom predstavené.

Zdroj: Samsung

Stredná škola umeleckého priemyslu filmová v Košiciach aktuálne organizuje už 8. ročník kreatívnej súťaže diel vyhotovených a spracovaných prostredníctvom mobilných zariadení. Mobilfest 2023, ktorej generálnym partnerom je aj Samsung Electronics Czech and Slovak, vznikol už v roku 2014 a jeho poslaním je rozvíjať kreatívne možnosti, ktoré ponúka svet mobilnej komunikácie. Základné hodnoty súťaže sú autentickosť, ľudskosť, hravosť. Cieľom súťaže je vyhľadávať mladých autentických tvorcov a zároveň vytvárať priestor na rozvoj tvorivosti a technickej zdatnosti študentov a mladých ľudí.

Zdroj: Samsung

Na rozvoji technickej zdatnosti študentov sa v aktuálnom ročníku festivalu rozhodla podieľať aj spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak, ktorá študentom poskytla svoje technologické novinky v podobe piatej generácie skladacích telefónov Galaxy, a to Galaxy Z Flip5Galaxy Z Fold5, ale aj poslednú sériu telefónov Galaxy S23 a najnovší tablet Galaxy Tab S9.

„Sme radi, že sme hneď na začiatku aktuálneho školského roka mohli priniesť študentom umeleckých odborov praktickú skúsenosť s technologickými novinkami, ktoré sú aktuálne ideálnym nástrojom v procese od nápadu až k samotnej kreatívnej tvorbe. Práve Samsung Galaxy TabS9 je ideálnym nástrojom pre kreatívnu prácu študentov vďaka funkčnej výbave, do ktorej patrí množstvo aplikácií. Profesionálny program na strih videa LumaFusion uľahčuje okrem úpravy obrazových záznamov aj ich zdieľanie. Fotografie a videá vytvorené študentami pomocou telefónov Galaxy je možné ľahko zdieľať v tablete Galaxy Tab S9 pomocou funkcie Quick Share. Aplikácia Clip Studio Paint v novej verzii funguje ako plnohodnotné tabletové rozhranie pre kreslenie či maľovanie. Ďalšia aplikácia ArcSite zase umožňuje profesionálnym aj amatérskym grafikom či projektantom realizovať ich nápady a predstavy formou starostlivo prepracovaných 2D CAD nákresov či komplexných projektových štúdií. V kombinácii s dotykovým perom S Pen, výkonným procesorom a vďaka svojej odolnosti je tablet ideálny nielen na čokoľvek vizuálne počas štúdia, ale aj na zábavu po škole,“ dodáva Peter Peško, ktorý je poverený riadením pobočky Samsung na Slovensku.

O kvalitách, ktoré tablet ponúka, sa študenti môžu presvedčiť počas trvania súťaže a je mu venovaná aj špeciálna súťažná kategória, v ktorej bude úlohou súťažiacich vytvoriť pútavú reklamu na Samsung Galaxy Tab S9 v rozsahu 30 sekúnd až 5 minút. Víťaz kategórie získa inteligentné hodinky Samsung Galaxy Watch6. Okrem danej kategórie môžu študenti a verejnosť prihlásiť svoje videá v uvedenom rozsahu a fotografie aj v ďalších kategóriách. Filmy môžu byť spracované v nasledujúcich žánroch: hraný film, dokumentárny film, animovaný film, hudobný klip a experiment/art video. Pre fotografické výstupy je daných päť žánrov – portrét, krajina, zátišie, architektúra, experiment. Prihlasovací formulár je dostupný na oficiálnej stránke mobilfest.eu.

Zdroj: Samsung

Prezidentom festivalu je skladateľ, hudobník, spevák a zabávač Marián Čekovský a výkonným riaditeľom je režisér Matúš Men. Prihlásené diela bude hodnotiť odborná porota, ktorej členovia sú: zakladateľ MobilFestu, zvukový majster, scenárista a režisér Valter Uhrík, strihový majster Peter Hrabinský, režisér a riaditeľ košického štúdia RTVS Jaroslav Kerner, umelecký riaditeľ festivalu a režisér Peter Kováčik, výtvarník a hudobník Erik Sikora, známy tiež ako Džumelec, fotografka Diana Kakara Dobrescu, Tatiana Takáčová a novinár a publicista Peter Bercik.

Zdroj: Samsung

Prihlasovanie fotografií a videí do súťaže MobilFest 2023 je možné od 1. septembra 2023 do 30. októbra 2023 na stránke https://www.mobilfest.eu/festival/. Vyhodnotenie sa uskutoční 10. novembra na Výstave IT technológií v OC Optima v Košiciach.

2.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+