MojAndroid

flexibilných displejoch sme počuli už mnoho informácií, no zatiaľ sme nemohli vidieť žiadnu reálnu aplikáciu v mobilných zariadeniach, ktorá by zaujala našu pozornosť. Zdá sa, že spoločnosť Samsung to však s týmto druhom displejov myslí naozaj vážne. Portál PatentBolt informoval o novom patente, ktorý bol podaný na patentovom a známkovom úrade Spojených štátov amerických už v roku 2012 a pokrýva flexibilné displeje. Patent sa týka “flexibilných zobrazovacích zariadení”, ktoré sú schopné detekovať informácie o ohybe, ako je napríklad skladanie alebo rolovanie a upraviť výstupný obraz na základe tejto informácie.

flexibilny displje samsung

Patent odhaľuje, že flexibilný displej od Samsungu pozostáva zo štyroch rôznych vrstiev s dotykovou vrstvou na vrchole a vrstvou, ktorá dokáže detekovať ohyb v dolnej časti. Dotyková časť využíva dve kapacitné vrstvy, ukryté pod vrchnou fóliou, ktorá ich chráni pred mechanickým a fyzickým poškodením. Zatiaľ nie je známe, či sa táto technológia objaví v mobilnom segmente. Špekuluje sa o využití pre moderné čítačky elektronických kníh.

Okrem vyššie uvedeného patentu sa objavil aj patent na dizajn budúceho smartfónu od spoločnosti Samsung, ktorý do istej miery súvisí s flexibilným displejom. Patent znázorňuje novú generáciu “mobilného telefónu”, ktorého celé telo je mierne zakrivené. Nižšie uvedená ilustrácia zobrazuje aj zaujímavý kryt fotoaparátu, ktorého význam nie je ďalej popisovaný. Jedným možným vysvetlením je využitie ako tienidlo pri fotografovaní vonku v jasnom slnku.

Samsung patent ohnuty smartfon

Zdroj: patentbolt,2

10.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+