MojAndroid

Po úspešnej sedemročnej spolupráci spoločnosti Samsung Display a Corning oznámili, že budú spolupracovať ďalších 7 rokov, informuje portál Sammobile.

V rámci obnovenia tohto partnerstva si Samsung Display udrží svoj vlastnícky podiel v Corningu minimálne do roku 2028 a spoločnosť prevedie všetky svoje preferované akcie na 115 miliónov kmeňových akcií.

Medzitým spoločnosť Corning odkúpi 35 miliónov kmeňových akcií spoločnosti Samsung Display. Očakáva sa, že táto transakcia okamžite zvýši EPS spoločnosti Corning (čistý zisk na akciu). Transakcia sa vraj uskutoční ešte tento mesiac a spoločnosti Samsung Display po nej ostane 9 % vlastnícky podiel.

Spolupráca spoločností Samsung a Corning pokračuje aj pri skladacích displejoch

„Od počiatku CRT displejov, cez LCD panely, až po spoluprácu na OLED, QD a flexibilných displejoch, sme hrdí na to, že sme kľúčovým partnerom Samsungu”, uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Corning Wendell P. Weeks.

Obe spoločnosti skutočne spolupracujú na širokej škále produktov vrátane nového ultratenkého skla pre skladacie zariadenia.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Samsung Galaxy Z Fold2 | Foto: Redakcia

Samsung Galaxy Z Fold 2

Spoločnosť Samsung Display je investorom Corningu už od roku 2014. Tieto dve spoločnosti podpísali sériu strategických a finančných dohôd, ktoré viedli k tomu, že spoločnosť Corning získala úplné vlastníctvo spoločnosti Samsung Corning Precision Materials.

Náš tip
Ako fotí Samsung Galaxy A32 5G? | FOTOmánia

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+