MojAndroid

Spoločnosť Samsung pred niekoľkými dňami vypustila aprílovú aktualizáciu do svojich vlajkových lodí a smartfónov strednej triedy. Portál SamMobile zverejnil bližšie informácie ohľadom aktualizácie, ktorá sa týka modelov Galaxy A52, Galaxy S20 a Galaxy A53 5G.

Aprílový balíček od spoločnosti Samsung

Aprílový balíček na model Samsung Galaxy A52 je už aktuálne dostupný v niektorých krajinách Európy, onedlho by mal doraziť aj na Slovensko. Aktualizácia prichádza s firmvérovým označením A525MUBS5DWC1.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Zdroj: Jakub Marcin

Na model, ktorý podporuje rozhranie 5G sietí zatiaľ nie je ohlásená žiadna nová aktualizácia. Update je zameraný na opravenie nedostatkov v prehliadači Google Chrome a samozrejme nechýba ani malá úprava softvéru na zabezpečenie účtov a zlepšenie plynulosti zariadenia.

Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra dostali aktualizáciu s firmvérovým označením G98**XXSGHWCF. Tá je zatiaľ dostupná len v Brazílii, Bolívii a ďalších krajinách mimo nášho regiónu. Keďže séria smartfónov už dostala všetky tri veľké aktualizácie operačného systému, aprílový balíček prináša len bežné systémové záplaty.

Samsung Galaxy S20 (5)
Samsung Galaxy S20 | Zdroj: Jakub Marcin

Smartfón Galaxy A53 5G je považovaný aj za najlepší model strednej triedy od spoločnosti Samsung pre rok 2022. Ako prví sa z aprílovej aktualizácie tešia používatelia na území Portorika. Ich balíček výnimočne obsahuje aj update operačného systému na One UI 5.1.

Po rozšírení aktualizácie do ostatných krajín sveta používateľov opäť čakajú len bežné zmeny v systéme a bezpečnostné úpravy. Aprílový balíček príde do vašich smartfónov s označením A536U1UEU4CWC4.

Samsung Galaxy A53
Samsung Galaxy A53 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Dostupnosť aprílovej aktualizácie si môžete skontrolovať prejdením do Nastavení a v sekcii Softvérových aktualizácií stačí jednoducho zvoliť možnosť Stiahnuť a inštalovať. Ak smartfón automaticky nevyhľadá žiadne dostupné updaty, budete si na ich príchod musieť ešte pár dní počkať. Zručnejší používatelia si môžu aktualizáciu nainštalovať aj manuálne pomocou internetovej databázy.

Náš tip
Oficiálna informácia! Xiaomi 13 Ultra príde do Európy už v apríli
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+