MojAndroid

Nadstavba One UI 3.0 sa v posledných mesiacoch dostala na množstvo smartfónov spoločnosti Samsung a bezpochyby im priniesla užitočné funkcie. Portál XDA-developers teraz ale informuje, že jej posledná aktualizácia príliš agresívne ukončuje aplikácie v pozadí systému.

Ukončovanie aplikácií nie je chybou, ale nástrojom

Túto skutočnosť odhalili developer Urbandroid Team, ktorý stojí za populárnymi aplikáciami Sleep as Android a Twilight. Ukončovanie aplikácií by malo byť v aktualizácii One UI 3.0, ktorá je distribuovaná s najnovším systémom Android 11, ako štandardný nástroj. Predvolene je zapnutý a na rozdiel od podobných nástroj na šetrenie batérie sa správa veľmi agresívne.

Zdroj: Samsung.com

 

Kvôli tomu sa nemôžu aplikácie prebúdzať v prednastavených intervaloch alebo pri notifikáciách. Príkladom sú aplikácie pre zdravie a fitness, ktoré monitorujú fyzické aktivity používateľa na pozadí aj pri vypnutej obrazovke, čo s novým nástrojom Samsungu nemôžu. Podľa testov ich ukončí už 3 minúty po vypnutí obrazovky.

Ako vypnúť agresívne ukončovanie aplikácií?

Spoločnosť Samsung navyše neponúka používateľovi žiadnu viditeľnú možnosť, ako úplne vypnúť toto nové správanie. Jediným riešením je deaktivácia štandardnej optimalizácie batérie v systéme Android.

Ak sa chcete ubezpečiť, že vaša obľúbená aplikácia nebude na vašom zariadení Galaxy so systémom Android 11 a One UI 3.0 na pozadí ukončovaná, tak urobte nasledujúce kroky. Prejdite do Nastavenia->Aplikácie->Názov aplikácie->Batéria->Optimalizácia batérie->Všetky aplikácie->Názov aplikácie->Neoptimalizovať.

Všimli ste si agresívne ukončovanie aplikácií aj na vašom Galaxy zariadení?

Výrobcovia OEM zariadení so systémom Android radi implementujú svoje vlastné nástroje na správu aplikácií bežiacich na pozadí. Zvyčajne sa to inzeruje ako prostriedok na dosiahnutie lepšej výdrže batérie, ale cenou za to je často to, že aplikácie budú neočakávane ukončené a nebudú správne fungovať.

Nie je zatiaľ jasné, či tento nástroj Samsungu  obsahuje každé zariadenie Galaxy so systémom Android 11 a One UI 3.x, alebo je obmedzené len na vybrané modely. Pokiaľ ste si na vašom zariadení od Samsungu všimli takéto správanie, tak to môžete napísať do diskusie pod článkom.

Náš tip
Zakladateľ spoločnosti OnePlus Carl Pei kúpil značku Essential

 

 

21.2.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+