MojAndroid

Jedným zo spôsobov, ako môžu výrobcovia smartfónov znížiť cenu svojich zariadení je, že do systému vložia reklamy. Túto stratégiu si osvedčil nie jeden výrobca, vrátane juhokórejskej spoločnosti Samsung. Používatelia jej produktov samozrejme z reklám nadšení neboli, hlavne keď ich našli aj vo vlajkových zariadeniach. Podľa portálu Sammobile však Samsung svoje rozhodnutie prehodnotil a rozhodol sa reklamy zo systémových aplikácií odstrániť.

Samsung neprezradil, kedy presne plánuje reklamy odstrániť

Prirodzene, používatelia z reklám v systéme neboli nadšení a Samsung vyzvali, aby ich odstránil. Síce to chvíľu trvalo, no spoločnosť sa nakoniec rozhodla ustúpiť a používateľom vyhovela.

O odstránení reklám zo systémových aplikácií tento týždeň informoval TM Roh, vedúci mobilnej divízie Samsungu. Urobil tak pri odpovedi na otázku, prečo sa v systémových aplikáciách zobrazujú reklamy. Spoločnosť zmenu zavedie ešte tento rok a mala by sa týkať všetkých systémových aplikácií, vrátane aplikácií Samsung Weather, Samsung Pay či Samsung Theme.

Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52 | Foto: Redakcia


Spoločnosť Samsung vo vyhlásení pre portál The Verge navyše uviedla, že si váži spätnú väzbu používateľov a že sa im aj naďalej bude snažiť poskytovať čo najlepší zážitok z používania jej produktov. Presný alebo aspoň približný dátum odstránenia reklám však neprezradila. Je možné, že sa tak stane až pri predstavení ďalšej verzie nadstavby One UI.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold3 vs Galaxy Z Fold2 | Porovnanie

18.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+