MojAndroid

Samsung len týždeň pred predstavením svojej vlajkovej lode prekvapujúco odhalil jeden z kľúčových komponentov, ktorým bude Galaxy SIII vybavený. Spoločnosť totiž oficiálne odhalila nový štvorjadrový SOC čip s názvom Exynos 4 Quad, ktorý je priamym nástupcom dvojjadrového procesoru z Galaxy SII. Čo nové oproti svojmu predchodcovi prináša? Je to najmä použitie nového 32nm výrobného procesu High-k Metal Gate, vďaka ktorému má byť nový čip nielen dvakrát tak výkonný ale oproti predchádzajúcej generácii dvojjadrových procesorov Exynos (45nm výrobný proces) aj úspornejší – výrobca sľubuje až o 20% menšiu spotrebu.

Každé jadro je podobne ako pri procesore s dvoma jadrami taktované na frekvencii 1,4GHz a je založené na architektúre ARM Cortex A9. Procesor sa môže pochváliť vlastným obrazovým procesorom, schopnosťou natáčať video v HD rozlíšení 1080p/30fps a podporou HDMI výstupu vo verzii 1.4. Samsung tiež implementoval pokročilý manažment pre úsporu energie. Pre zvýšenie efektívnosti použil technológiu hot-plug pre zapínanie/vypínanie jednotlivých jadier podľa potreby a tiež dynamické nastavovanie ich napájania a frekvencií.

Aplikačný procesor je kľúčovým elementom pre poskytovanie výkonu ako na PC, našim zákazníkom aj na mobilných zariadeniach. Ďalšie zariadenie Galaxy, ktoré bude predstavené už čoskoro, ponúka nekompromisný výkon a pokročilý multi-tasking práve vďaka novému Exynos 4 Quad procesoru.

Zdroj: Samsung

26.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+