MojAndroid

Hoci je viac než pravdepodobné, že Samsung Galaxy Note 4 bude predstavený až ku koncu roka, prípadne až na začiatku toho budúceho, na internete začínajú opäť kolovať fámy a dohady o tom, čo by mal priniesť. Podľa našich skúseností však možno týmto informáciám veriť zhruba na 50%, takže nie sú pre používateľov a fanúšikov tejto značky vôbec nepotrebné. Okrem toho, že sme sa už tento týždeň dozvedeli o 5,7-palcovom QHD displeji Note 4-ky, prichádzajú aj nové informácie o jej softvéri. Ten by mal ponúknuť novinky po funkčnej, ale aj dizajnovej stránke, takže sa máme rozhodne na čo tešiť. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo bude v operačnom systéme tohto tabletofónu nové.

Novinkou bude funkcia Aqua Capture. Tá, podobne ako v Samsungu Galaxy S4 Active, používateľom umožní zhotovovať fotografie pod vodou. To potvrdzuje aj teóriu o zvýšenej odolnosti tohto zariadenia, ktoré by malo ponúknuť vyššiu odolnosť voči vode aj prachu než Samsung Galaxy S5. Rozhodne zaujímavou bude aj funkcia zvaná Swipe to Launch Motion Launcher, ktorá by mala mať podobné využitie ako Motion Launcher v HTC One M8. Jednoduchými gestami tak odomknete displej, spustíte fotoaparát alebo zapnete vami zvolenú Android aplikáciu.

Samsung Galaxy Note 3

Na fotografii Samsung Galaxy Note 3.

S funkciou Smart Fingerprint zas spustíte predvolenú akciu po nasnímaní odtlačku prsta, takže v Galaxy Note 4 počítajte aj s domácim tlačidlom vylepšením o skener odtlačkov. Poslednou zo spomínaných funkcií je Multi Network for Booster, ktorý už mnohí z vás poznajú zo Samsungu Galaxy S5. Ide o urýchľovač sťahovania, ktorý pracuje s mobilnými aj Wi-Fi sieťami súčasne. Hoci tieto funkcie môžu byť pomenované inak, prípadne ich funkcionalita bude upravená, veríme, že prídu v Galaxy Note 4 predinštalované a Samsung ich možno umiestni aj do ďalších svojich nastavení. Momentálne tieto funkcie testujú na Samsungu Galaxy S5. V komentároch nám píšte, či sa vám tieto funkcie zdajú praktické a ktoré z vymožeností nadstavby Samsung TouchWiz momentálne aktívne využívate vy.

Zdroj: AndroidAuthority

24.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+