MojAndroid
  • Niektorí používatelia zariadení značky Samsung si všimli, že ich smartfóny náhodne posielajú fotografie rôznym kontaktom bez ich vedomia
  • Samsung už o probléme vie a pracuje na jeho odstránení
Náš tip
Samsung Galaxy S9 a S9+ prídu v novej farbe Sunrise gold

Na fórach Samsungu a Reddit sa objavili používatelia, ktorí hlásili tento problém. Nie je ich síce veľa, no problém je to naozaj veľký. Veď kto by chcel, aby boli jeho súkromné fotografie len tak rozosielané hocikomu? Jeden používateľ dokonca oznámil, že jeho Samsung odoslal kompletnú fotogalériu jeho priateľke. Zopár ďalších hlási, že ich fotografie boli odoslané manželkám.

Samsung už pracuje na odstránení problému

Fotografie boli odoslané cez oficiálnu sms aplikáciu Samsungu. Zatiaľ neexistuje žiadna informácia o tom, že by tieto telefóny boli terčom nejakého hackerského útoku. Tento problém sa týka hlavne vlajkových modelov Samsung Galaxy S9 a S9+, či boli postihnuté aj iné modely zatiaľ nie je známe.

Vyjadrenie Samsungu:

“O tomto probléme používateľov vieme a už to má v rukách náš technický tím. Pracujeme na jeho odstránení.”

Pre mnohých to môže byť naozaj veľký problém. Mnoho z týchto smartfónov je používaných napríklad pracovne a obsahujú kontakty dôležitých klientov. Nikto nechce, aby sa jeho fotografie dostali do rúk tomu, komu nepatria. Navyše bez jeho vedomia. Nám nezostáva nič iné, len dúfať, že Samsung tento problém čo najrýchlejšie vyrieši.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+