MojAndroid

Samsung predstavil novú funkciu Lieky pre Samsung Health, ktorá pomáha používateľom Galaxy smartfónov a hodiniek lepšie spravovať ich zdravie a liečbu. Umožňuje im sledovať predpísané aj bežné lieky a dostávať pripomienky na ich včasné užívanie. O správe informuje portál SamMobile.

Funkcia bude dostupná na smartfónoch a inteligentných hodinkách. Keď užívateľ zadá názov lieku, aplikácia poskytne podrobné informácie o ňom, vrátane možných vedľajších účinkov, s údajmi licencovanými na serveri Elsevier. Používatelia si môžu prispôsobiť farbu a tvar lieku a Samsung Health dokáže uprednostniť notifikácie o liekoch na základe ich dôležitosti.

Nemali by ste prehliadnuť:

Funkcia Lieky v Samsung Health sa v USA spustí neskôr tento týždeň. Najlepšie funguje, keď je Galaxy smartfón spárovaný s Galaxy Watch. Aplikácia ponúka širokú škálu funkcií súvisiacich so zdravím a fitness, a s pridaním funkcie Lieky môžu ľudia nechať aplikáciu sledovať ich fyzické a duševné zdravie. Bude dostupná len na telefónoch s aplikáciou Samsung Health (verzia 6.26).

Samsung Galaxy Watch6 ClassicSamsung Galaxy Watch6 Classic | Zdroj: Filip Spevár

„Samsung Health má za cieľ pomôcť ľuďom lepšie rozumieť a spravovať ich zdravie prostredníctvom komplexnej platformy. S pridaním funkcie sledovania liekov veríme, že používatelia budú môcť pohodlnejšie spravovať svoje lieky a udržať si lepšie celkové zdravie.“

Hon Pak, viceprezident a vedúci tímu digitálneho zdravotníctva v spoločnosti Samsung MX

Náš tip
Na WhatsAppe si môžete spraviť súkromnú párty. Povolí totiž zdieľanie hudby pre všetkých účastníkov hovoru

21.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+