MojAndroid

Prvé smartfóny s Full HD displejmi sa už objavili. Najnovšími prírastkami do tejto skupiny zariadení je HTC J Butterfly a zaujímavým bude nepochybne aj Oppo Find 5. Nedávno sa objavili tiež prvé informácie o smartfóne spoločnosti Sony, ktorý by mal disponovať 5 palcovým Full HD displejom. K týmto dvom výrobcom by sa však už čoskoro mohli pridať ďalší – konkrétne máme informácie minimálne o ďalších troch, ktorí už údajne pripravujú vlastné zariadenia s Full HD displejom. Sú to spoločnosti Samsung , LG a Pantech. Informoval o tom zahraničný spravodajský portál MK News.

Každá zo spoločností pôjde pravdepodobne vlastnou cestou. Samsung zostane verný svojmu Super AMOLED displeju a LG bude aj naďalej používať IPS. Podľa informácií z vyššie spomínaného zdroja, by sa telefóny využívajúce Full HD displeje mohli objaviť v prvej polovici budúceho roka. Čo sa týka AMOLED displejov spoločnosti Samsung, zatiaľ nie je isté, akou maticou budú disponovať, či to bude pentile alebo klasická RGB. Nastáva otázka, či takto vysoké rozlíšenie používatelia naozaj potrebujú. Už súčasné hodnoty rozlíšenia 1280 x 720 bodov sú vo väčšine prípadov maximálne postačujúce. Vývoj sa však nezastaví a zvyšovanie hustoty pixelov je jednou z ciest, ako displeje vylepšovať – okrem znižovania spotreby a zlepšovania ďalších ich vlastností. Tiež zostáva otázne, či niekto príde s telefónom s uhlopriečkou menšou ako 5 palcov, no s rovnakým Full HD rozlíšením.

Zdroj: phandroid, gsmarena

24.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+