MojAndroid

Spoločnosť Samsung prejavila záujem o inteligentné domácnosti už skôr. Prispôsobuje tomu aj portfólio svojich produktov, medzi ktoré patria napríklad aj inteligentné práčky. Najnovšie správy zo zahraničia ale uvádzajú, že Samsung odkúpil 2 roky starý startup SmartThings, ktorý má úroveň inteligentných domácností posunúť na ešte vyššiu úroveň. Podľa portálu Recode spoločnosť Samsung zaplatila za firmu s 55 zamestnancami zhruba 200 miliónov dolárov.

smartthings

Ľudia zo SmartThings vyvinuli akýsi hub, ktorý dokáže prepojiť zariadenia cez rôzne drôtové a bezdrôtové štandardy. Hoci produkty Samsungu medzi sebou dokážu komunikovať cez rovnakú Wi-Fi, s hub-om bude ich komunikácia ešte jednoduchšia a neskôr sa do nej môžu pripojiť aj iné zariadenia, napríklad aj iných značiek. CEO spoločnosti SmartThings, Alex Hawkinson, pri tejto príležitosti povedal:

Spolu so Samsungom budeme schopní zaujať viacerých výrobcov inteligentných zariadení a developerov, ktorí budú môcť “odomknút” nekonečné možnosti internetu vecí pre zákazníkov.

Záujem o inteligentné domácnosti prejavili aj ďalší veľkí hráči, ako napríklad Google. Ten za spoločnosť Nest zaplatil skôr tento rok až 3,2 miliardy dolárov. Podobne ako sa Nest pridružil ku Googlu, sa premiestni aj sídlo firmy SmartThings do Palo Alto, kde sa stane súčasťou inovátorského strediska Samsung Open Innovation Center.Len pre zaujímavosť, projekt SmartThings sa zrodil na portáli Kickstarter, kde získal dotáciu v hodnote 15 miliónov dolárov. 55 zamestnancom sa tak zmení celý život a okrem tučnej odmeny budú môcť pracovať aj na ďalších projektoch a bezdrôtových riešeniach.

Zdroj: TheVerge

15.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+