MojAndroid

Chceš si oprať, ale si lenivý prejsť niekoľko krokov ku práčke? Tak si tu potom správne. Samsung totižto vyvinul práčku presne pre teba. Inteligentná práčka Samsung WW10H9600EW ťa dokonca upozorní, keď doperie a všetky jej funkcie môžeš ovládať smartfónom a tabletom. V redakcii MôjAndroid.sk sme si tento produkt vyskúšali na vlastnej koži (či košeli?). Ako sa nám inteligentná práčka pozdávala, si môžete prečítať nižšie.

DIZAJN

Samsung je známy tým, že striktne dodržuje svoje dizajnové manuály a len zťažka v nich urobí niektorý rok zmenu. Pri práčke Samsung WW10H9600EW to však porušil a predstavil produkt s doslova sci-fi dizajnom. Základom práčky je samozrejme bubon, ktorého kryt má okrúhly tvar. Vďaka zatemnenému sklu do práčky vidíte len ak si zapnete podsvietenie bubna, samozrejme cez mobil alebo tablet. Všetky ovládacie prvky zmizli a zostali iba tlačidlá pre spustenie programu a vypnutie/zapnutie práčky. Všetko ostatné ovládate na dotykovom displeji, prípadne v aplikácii na vašom mobilnom zariadení. Zaujímavosťou je tiež absencia nádobky na prací prášok. Ten po novom vložíte do vnútra práčky. Pre jednoduché vkladanie a vyberanie bielizne bol maximálne zväčšený aj otvor dverí a bubon, ktorý je umiestnený vyššie. Nový záves dverí Metal Double umožňuje dvere doširoka otvoriť až o 170 stupňov.

OVLÁDANIE

Displej v prednej časti práčky Samsung WW10H9600EW je farebný a má uhlopriečku 5 palcov. Na dotyky reaguje s pomalšou odozvou, no presne. Pri ovládaní cez smartfón sa displej “zablokuje” a všetky ovládacie tlačidlá zmiznú. Samozrejmosťou je aj detský zámok a možnosť nastavenia jasu v prípade horšej čitateľnosti. Mobilná aplikácia pre práčky a sušičky Samsung ponúka rovnaké funkcie, aké nájdete aj v samotnej práčke, čo je v tomto prípade veľkou výhodou. Práčka sa dá ovládať cez domácu Wi-Fi sieť, prípadne aj z práce, kedy ale na prístup k práčke budete potrebovať špeciálne heslo.

práčka Samsung WW9000-4

samsung-pracka-01

samsung-pracka-02

Aplikácia s názvom SAMSUNG Smart Washer/Dryer patrí spracovaním medzi tie lepšie. Ponúka prehľadné menu a poteší intuitívnym ovládaním. Priamo na displeji vášho smartfónu môžete ovládať prací program, nastaviť teplotu, ale aj časovač alebo otáčky žmýkania. Priamo v aplikácii sa dá nastaviť aj upozornenie na koniec pracieho cyklu, prípadne sa dá počas prania skontrolovať, koľko času zostáva do konca. Aplikácia nám počas testovania vyhovovala a jej funkcie hodnotíme jednoznačne ako prínos.

Verzia: 2.1.23
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.23
Aktuálna cena: Zdarma

HODNOTENIE

Na práčke Samsung WW10H9600EW sme vyskúšali niekoľko pracích cyklov, pričom všetky prebehli bezproblémovo. Praktickým je najmä upozornenie na končiaci prací cyklus a jednoduché nastavenie prania priamo v mobilnom zariadení, čo domácim gazdinám určite zefektívni ich prácu. Celkovo sa nám páčil aj dizajn tejto práčky, avšak mínus vidíme v jej cene, ktorá je oficiálne stanovená na 1814 EUR.

samsung-ww9000-01

+ inteligentné funkcie

+ dizajn práčky

+ ovládanie cez smartfón

– cena

03d6eecb29452b9ce837cc9e837e8e1d--mmf50x50
Samsung WW10H9600EW môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

4.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+