MojAndroid

Samsung včera predstavil dva nové tabletofóny a spolu s nimi aj špeciálne príslušenstvo. Ide o unikátny kryt Keyboard Cover, o ktorom sme vás tento týždeň informovali. Vtedy sa zdalo, že kryt bude dostupný iba pre model S6 Edge+, no teraz už vieme, že nový kryt s hardvérovou klávesnicou bude použiteľný aj s modelom Note 5.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+ oficiálne predstavené

Nový kryt sa pritom skladá z dvoch častí – zadná strana pripomína klasický nasúvací kryt, ktorý chráni zadnú stranu a rohy zariadenia. Špeciálne časti na bokoch spodnej strany krytu ale umožňujú upevnenie druhej časti, na ktorej sa nachádza hardvérová klávesnica. Malo by ísť iba o jednoduchú plochu s tlačidlami a magnetickým senzorom, ktorý dokáže smartfón rozoznať a prispôsobí tomu prostredie telefónu. Keďže klávesnica zakrýva značnú časť displeja, prostredie zmení proporcie tak, aby vypĺňalo iba vrchnú časť. Telefón tiež prispôsobí systém tejto špeciálnej klávesnici, vďaka čomu môžete ihneď po použití krytu začať písať. Je možné, že budete musieť pritom používať predinštalovanú klávesnicu od Samsungu.

nexus2cee_cover-668x376

Špeciálny kryt Keyboard Cover sa bude predávať za cenu 60 – 80 USD. Hoci skutočne nejde o najkrajší kúsok príslušenstva, zarytí fanúšikovia hardvérových klávesníc si prídu na svoje. Neskôr sa dokonca očakáva podobné príslušenstvo aj pre vlajkové lode Galaxy S6 a S6 Edge, takže ukrátení nezostanú ani majitelia týchto smartfónov.

Zdroj: Samsung via Android Police

14.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+