MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa už dlhú dobu pýši titulom najpredávanejšieho výrobcu telefónov vo svete. To isté ešte nedávno platilo aj pre trh v Indii. Podľa prieskumu spoločnosti Canalys ho teraz na tróne vystriedal čínsky výrobca Xiaomi. Aspoň čo sa týka údajov za posledný štvrťrok 2017. Spoločnosti Xiaomi sa svojimi produktami za rozumnú cenu podarilo získať 27 percent trhu. Juhokórejský gigant Samsung, ktorý stále dominuje svetovému trhu, skončil na druhom mieste s 25 percentami.

Canalys tvrdí, že spoločnosť Xiaomi dodala na trh v Indii v poslednom štvrťroku 2017 8,2 milióna telefónov a konkurent Samsung iba 7,3 milióna. Pre Samsung to bol síce medziročný nárast o 17 percent, ale ani to nestačilo aby obhájil dlhoročné prvenstvo. Obe spoločnosti držia momentálne cez 50 % indického trhu. Za nimi nasledujú spoločnosti Vivo, Oppo a Lenovo. Už v treťom štvrťroku 2017 bol výrobca Xiaomi tesne druhý za Samsungom. Obe spoločnosti vtedy atakovali hranicu 9 miliónov predaných telefónov.

Zdroj: Canalys via sammobile

25.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+