MojAndroid

Bezpečnosť a súkromie patria neustále medzi najviac diskutované témy. Heslo či PIN už dávno vyšli z módy a ľudia svoje zariadenia zabezpečujú pomocou odtlačkov prstov, fotografie tváre, či skeneru zreničky. Samsung však túto hranicu posúva ešte ďalej. Na identifikáciu používateľa chce využiť jeho žily. Čítate správne – žily. Konkrétne tie, ktoré má na ruke. Najnovší patent spoločnosti totižto pojednáva o inteligentných hodinkách, ktoré budú skenovať chrbát ruky a hľadať na ňom špecifické rozloženie žíl.

samsung-patent-skener-zily-2

Na skenovanie “obrazu žíl” Samsung pritom nebude využívať fotoaparát, ale infračervervenú technológiu. To je vcelku logický krok, nakoľko nie všetkým ľuďom vystupujú žily na chrbte ruky tak, aby boli viditeľné voľným okom. Spoločnosť chce pomocou obrazu žíl identifikovať používateľa pri autentifikácii mobilných platieb, prihlasovaní do online služieb, odomykaní mobilného zariadenia, či napríklad pri otváraní auta alebo hotelovej izby. Internet vecí už nie je iba abstraktný pojem a čoraz častejšie budeme vo svete vidieť integráciu mobilných technológií do činností, ktoré robíme bežne.

Samsung si tento patent podal ešte v júli minulého roka a doteraz nie je známe, ako na projekte pokročil. Ak sa však spoločnosti podarí vymyslieť funkčný prototyp takýchto hodiniek, rozhodne zaujme investorov. Ako sa identifikácia pomocou žíl pozdáva vám?

Zdroj: USPTO via PhoneArena

8.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+