MojAndroid

Samsung Galaxy Z Flip6 sa objavil v známej benchmarkovej databáze od Geekbench a preto sa nám naskytol pohľad na jeho špecifikácie. Pokiaľ ste očakávali obrovské medziročné zmeny, asi vás sklameme. Stále sa však je na čo tešiť. O podrobnostiach informuje portál Phone Arena.

Samsung Galaxy Z Flip6 bude zrejme veľmi podobný predchodcovi

Hneď na úvod musíme spomenúť, že pomenovanie “Samsung Galaxy Z Flip6” sa vo výsledku benchmarku nenachádza – viditeľné je len modelové označenie “SM-F741U”. Keďže minuloročný Samsung Galaxy Z Flip5 je známy aj ako “SM-F731U”, tak si dokážeme domyslieť, že ide o jeho nástupcu.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Zaradenie do databázy odhaľuje niekoľko kľúčových informácií o pripravovanom skladacom modeli. Mnohé parametre bolo úprimne možné očakávať predom. Nasadený bude samozrejme vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Samsung má vo zvyku dodávať svoje “skladačky” s čipom od Qualcommu na všetky trhy sveta.

Samsung Galaxy Z Fip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Trochu znepokojujúcou správou je však množstvo operačnej pamäte. V tak drahom a prémiovom telefóne sa bude nachádzať opäť iba 8 GB RAM. Netvrdíme, že to nebude stačiť, ale radšej by sme videli aspoň 12 GB kvôli zabezpečeniu plynulého chodu hneď na niekoľko rokov do budúca. Možno sa dočkáme aj samostatnej pamäťovej verzie s väčšou operačnom pamäťou, kto vie.

Navýšenie grafického výkonu. A čo ďalšie vylepšenia?

Očakávať možno nasadenie aktuálne najnovšieho operačného systému Android 14. Pokiaľ ide o samotný benchmark, zaujímavým pozorovaním je oproti minuloročnej generácii viditeľne vyššie skóre v grafickom teste Vulkan. S týmto skóre dokáže pripravovaná novinka dýchať na krk aj samotnej vlajkovej lodi Samsung Galaxy S24 Ultra. Majú predsa len rovnaký čip.

Samsung Galaxy Z Flip6
Výsledok v aplikácii Geekbench | Zdroj: PhoneArena.com

Očakávali by sme veľmi podobný dizajn, keďže radikálnejšie zmeny po stránke vzhľadu boli nasadené práve s generáciou Galaxy Z Flip5. Hovorí sa aj o zvýšení kapacity batérie z 3700 mAh na 4000 mAh, čo by bol pekný krok vpred, avšak túto informáciu zatiaľ nemáme ako potvrdiť či vyvrátiť. Očakávali by sme aj vylepšenie zadných fotoaparátov – pôvodný 12 MP primárny snímač by už bol celkom zastaranou implementáciou. Ale dôležitejšie než počty megapixelov je kvalitná optika a spracovanie fotografií systémom. Tu hrá dôležitú úlohu výkonný procesor a postprocessing.

Konkurencia pre Samsung Galaxy Z Flip5

Konkurenciou pre skladacie smartfóny od spoločnosti Samsung sú napríklad tieto zariadenia:

Motorola razr 40 Ultra
Motorola razr 40 Ultra

Z pripravovaných telefónov, ktorých predstavenie nastane v priebehu tohto roka, stoja za zmienku:

  • OnePlus Open 2
  • Google Pixel Fold 2
  • Honor Magic V3
  • Xiaomi Mix Fold 4
Honor Magic V2
Honor Magic V2

Náš tip
MediaTek predstavil čipset strednej triedy Dimensity 6300
20.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+