MojAndroid

Kým vo svete smartfónov dokážu Android výrobcovia hravo konkurovať spoločnosti Apple, pri tabletoch to už úplne neplatí. Cupertinský výrobca totiž v súčasnosti tomuto trhu neohrozene vládne a doposiaľ nič nenaznačovalo tomu, že by sa to malo zmeniť. Samsung, čo by najväčší konkurent amerického ovocinára, však ešte nepovedal svoje posledné slovo, pričom pripravuje priameho súpera pre nové iPady.

Bude výkonný a krásny

Týmto konkurentom má byť 10,5-palcový tablet s názvom Samsung Galaxy Tab S6. Rozlíšenie jeho obrazovky nie je známe a potvrdená nie je ani jej výrobná technológia. Bolo by však miernym sklamaním, ak by sa kórejský gigant rozhodol staviť na LCD miesto OLED panela. Okrem nadupaného displeja má pripravovaná novinka ponúknuť aj nadupaný procesor Snapdragon 855. Najvýkonnejšiemu čipsetu od Qualcommu má podľa uniknutých benchmarkov dopomáhať 6 GB operačnej pamäte a dostať sa má aj na 128/256 GB interné úložisko.

Toto všetko bude bežať na najnovšom systéme Android 9.0 Pie, ktorý bude obalený do používateľskej nadstavby One UI. Okrem základných špecifikácií tohto zariadenia sa však na internet dostali aj jeho fotky. Tie síce nie sú veľmi kvalitné, no odhaľujú hneď viacero zaujímavostí. V prvom rade zaujme dvojitý hlavný fotoaparát, ktorý je umiestnený nad podlhovastou priehlbinou. Tá bude zrejme slúžiť na odkladanie stylusu S Pen, čo by v kombinácii s magnetmi predstavovalo veľmi šikovné riešenie.

Ďalšie fotografie odhaľujú na tablet pomerne úzke rámiky vôkol displeja, ale aj zopár hardvérových tlačidiel umiestnených na hranách. Samsung Galaxy Tab S6 bude podľa všetkého vyrobený celý z hliníka a pravdepodobne bude nasledovať trend, ktorý zaviedol Samsung Galaxy Tab S5e. Očakávať teda môžeme poriadne nízku hrúbku.

Možno už začiatkom augusta

Okrem toho sa však môžeme tešiť aj na viacero farebných verzií. V hre je sivá, modrá a hnedá, pričom v rovnakých farbách by mali byť dostupné aj oficiálne kryty s klávesnicou. Ďalšie informácie o tomto tablete zatiaľ nemáme, no jedno je isté. Pôjde doposiaľ o najlepšie vybavený tablet Samsungu, ktorým výrobca vyzve nové iPady do priameho  súboja. Ako sa mu v ňom bude dariť však ukáže až čas. Viac by sme sa mali dozvedieť už 7. augusta, keď má byť predstavený aj Samsung Galaxy Note 10.

10.7.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+