MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung sa chystá už budúci mesiac uviesť na trh nástupcu svojho prémiového tabletu Samsung Galaxy Tab S6. Medzitým ale pokračuje v aktualizácií staršej generácie Samsung Galaxy Tab S5e na systém Android 10. Tá bola doteraz dostupná len vo Veľkej Británii, Južnej Kórei a Grécku. Podľa portálu SamMobile sa teraz dostáva do ďalších viac ako 20 krajín.

Dostupnosť pre slovenský trh zatiaľ nebola potvrdená

Aktualizácia softvéru má číselné označenie T720XXU1BTF7 pre Wi-fi model a T725XXU1BTF7 pre LTE model. Medzi viac ako dvadsiatkou nových krajín je Nemecko, Taliansko, Španielsko, Holandsko, Kazachstan, Irak, Slovinsko a Luxembursko. Či je medzi nimi aj Slovensko, zatiaľ nebolo potvrdené. Okrem Androidu 10 prináša aktualizácia aj novú verziu grafickej nadstavby Samsung One UI 2.1 a júnovú bezpečnostnú záplatu systému. Jej dostupnosť zistíte v Nastaveniach tabletu v sekcii Aktualizácia softvéru. Samozrejme je možne ju nainštalovať aj manuálne. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu tabletu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Čo prináša Android 10 a Samsung One UI 2.1?

Android 10 prinesie vašemu tabletu viacero nových funkcií. Príkladom je tmavý režim v rámci celého systému, nové navigačné gestá, funkcie Digitálnej rovnováhy alebo lepšia kontrola na udeľovaním povolené aplikáciam. Taktiež optimalizuje chod systému a opravuje niektoré chyby predošlých verzií. Nadstavba Samsung One UI 2.1 tieto funkcie potom ešte viac rozširuje. Prináša nové ikonky, animácie alebo novú aplikáciu fotoaparátu.

 

Majitelia  tabletu Galaxy Tab S5e by sa mali dočkať aj nových funkcií ako je Screen Zoom alebo Samsung Quick Share. Screen Zoom oproti bežnému zväčšovaniu veľkosti písma v systéme zväčšuje aj jeho grafické prvky. Samsung Quick Share je alternatívou služby AirDrop spoločnosti Apple. S pomocou bluetooth vytvorí zabezpečené Wi-fi spojenie medzi dvoma Galaxy zariadeniami. Následne medzi nimi môžete šifrovane posielať súbory.

Náš tip
Huawei P30: Koľko stojí výmena batérie? | Servis
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+