MojAndroid

Predbežné opatrenie súdu v Düsseldorfe, ktorý v spore medzi Apple a Samsungom zakázal predaj tabletu Galaxy Tab 10.1, bolo dočasne zrušené! Jeho predaj môže pokračovať vo všetkých krajinách okrem Nemecka, kde je zákaz stále platný.

O pozastavení predaja rozhodol súd v prospech spoločnosti Apple ešte minulý týždeň. Súdny spor bol sprevádzaný viacerými nejasnými udalosťami ako napríklad neprítomnosťou obžalovanej strany, ktorou bola spoločnosť Samsung – tá o procese ani nevedela a preto sa nemohla ani obhajovať. Tiež zazneli pochybnosti o jeho samotnom priebehu, kde Apple údajne zmanipuloval ukážky vzhľadu tabletov iPadu a Galaxy Tabu 10.1 tak, aby boli čo najviac v súlade s jeho patentami.

Na súde zrejme zlyhala aj komunikácia v cudzom jazyku, ktorá mohla prispieť k súdnemu rozhodnutiu o zákaze predaja tabletu. Naštastie pre Samsung bol tento zákaz okrem Nemecka zrušený. Uvidíme ako bude tento spor ďalej pokračovať.

Za tip na článok ďakujeme Martinovi Ž. :).

Zdroj: slashgear.com

17.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+