MojAndroid

Samsung dnes predstaví svoj nový smartfón Samsung Galaxy SIII. My dnes doobeda letíme do Londýna, aby sme sa zúčastnili oficiálneho predstavenia tejto novinky. Celá show začína o 19,00 hod. Londýnskeho času (20,00 hod. SEČ), a vy si budete môcť pozrieť aktuálne informácie a fotografie priamo z tejto akcie na našej stránke MojAndroid.sk. Pripravíme pre vás aj video s prvými dojmami a postrehmi priamo z Londýna.

Predstavenie nového telefónu je vždy veľká vec, avšak spoločnosť Samsung si na predstavení tejto novinky dala naozaj záležať. Prvé informácie sa objavili už v decembri minulého roka (Samsung Galaxy S III I9500: prvé fotografie). Samsungu sa však podarilo okolo tejto novinky rozpútať  niekoľko mesačný vír informácií a držať v napätí všetkých mobilných nadšencov až do poslednej chvíle. Samsung musí mať perfektný produkt, aby si mohol dovoliť takúto komunikáciu. Musí si veriť, že naplní očakávania svojich zákazníkov a všetkých fanúšikov.

Samsungu sa darí, prvý kvartál tohto roka sa stal jednotkou na trhu (Reuters: Samsung predbehol Nokiu – stal sa najväčším producentom mobilov vo svete) a hlási rekordné zisky.  Teraz má príležitosť celému svetu dokázať, že je lídrom nielen v číslach, ale aj vo vízii dokonalého mobilného zariadenia. Podľa sebavedomej komunikácie možeme očakávať, že Samsung je pripravený.

Pozrime sa spoločne, ako sa robí marketing okolo predstavenia novinky, ktorá je nesporne najočakávanejší Android smartfón na trhu.

December 2011

Samsung okrem vianočných aktivít pripravil prvé fotografie svojej novinky. Na internete sa začali šíriť prvé fotografie nástupcu Galaxy SII (Samsung Galaxy S III I9500: prvé fotografie).

 

Január 2012

V médiách sa objavujú ďalšie fotografie novej “es trojky”. Všetky sú “pravdivé” a Samsung si testuje názory ľudí. Reakcie v komentároch a od odborníkov sú cenná spätná väzba. Práce na novinke pravdepodobne začali naberať na obrátkach.

 

Február 2012

MWC 2012 Barcelona – Samsung nepredstavil smartfón Galaxy SIII na celosvetovom evente. Pripravovaná novinka si zaslúži viac pozornosti fanúšikov a médií. Začína byť jasné, že Samsung má záujem predstaviť svoj nový model na vlastnej akcii.

Začali sa však objavovať aj ďalšie informácie o špecifikácii (Samsung Galaxy SIII: 4,8 palcový Full HD displej a keramické telo?) a nových funkciách (Bude Samsung Galaxy SIII vodeodolný?). Prvýkrát sa spomína mesiac máj ako možný termín spustenia predaja (Samsung Galaxy SIII špekulácie: 7mm hrubý, začne sa predávať v máji).

Marec 2012

V marci sa objavujú nové termíny: marec a apríl (Samsung Galaxy SIII: predstavený v marci, v obchodoch v apríli?) Avšak centrála Samsungu popiera tieto informácie (Samsung poprel informácie o tom, že Galaxy SIII bude predstavený už tento mesiac). Pribúdajú aj ďalšie možné designy (Ďalší z možných designov očakávaného Samsungu Galaxy S III).

Čo by to však bolo za predstavenie, ak by sa aj tieto fotografie neukázali ako nepravdivé (Samsung Galaxy SIII: všetky novo uniknuté fotografie sú podvrh).

Na konci mesiaca opäť prichádza k úniku informácií zo Samsungu, Galaxy SIII bude mať štvorjadrový procesor (Samsung Galaxy SIII bude mať štvorjadrový procesor Exynos, tvrdí zdroj blízky Samsungu).

 

Apríl 2012

Aby toho nebolo málo, prvý apríl sme odštartovali aj my vo veľkom. Pripravili sme si pre našich čitateľov recenziu zariadenia Samsung Galaxy SIII. Telefón, ktorý nikto nikdy nevidel a my v MojAndroid.sk sme ho už testovali. Nakoniec sa však ukázalo, že ide o prvoaprílový žart :) (Recenzia | Samsung Galaxy SIII | Máme testovaciu vzorku novej vlajkovej lode Samsungu! [Aktualizované])

V polovici apríla však situácia začala byť vážna. V našej emailovej schránke sa objavila pozvánka od Samsungu na event v Londýne. Nikde sa však nehovorí o predstavení Galaxy SIII, všetkým to však začína byť úplne jasné (Samsung: pozvánka k predstaveniu Samsung Galaxy S III 3. mája 2012 v Londýne).

Aby sa naše predpoklady viac potvrdili, na scénu prichádza prvé “oficiálne” video až z ďalekého Vietnamu. Vidíme hardvérové parametre, dizajn sa však môže ešte zmeniť (Samsung Galaxy SIII zachytený na videu, predstavenie hardvéru [VIDEO]). A samozrejme, autori videa sa nezabudli odfotiť, no nech to v Samsungu nemajú také ťažké pri odhaľovaní vinníkov.

A samotný Samsung opäť prilieva do ohňa. Z ničoho nič sa na internete objaví adresa tgeltaayehxnxna ktorej beží odpočítavanie. Je však len 23.apríl a o 13-tej sa má objaviť niečo veľké. Prichádza prvé malé sklamanie, sú to len videá, ktoré opäť upozorňujú na dnešný event (Samsung Galaxy SIII: odpočítavanie sa začalo, čo odhalí Samsung o 13:00? [AKTUALIZOVANÉ]). Na konci videa sa objavia ovce a tak sa zasmejeme, lebo vieme, že to nie sme my. Samsung začína prejavovať svoj zmysel pre humor v tejto marketingovej hre.

Už nás ani neprekvapuje, keď sa dozvedáme porovnanie výkonov procesorov Tegra 3 a Snapdragon S4 (Samsung Galaxy S III – porovnávací test s Tegra 3 a Snapdragon S4 na základe GPU). Samsung predstaví svoj nový štvorjadrový procesor Exynos 4 Quad a začíname si postupne skladať kúsočky tohto puzzle (Samsung odhalil nový štvorjadrový procesor Exynos 4 Quad, poháňať bude aj Galaxy SIII).

SAMSUNG mobile UNPACKED 2012
SAMSUNG MOBILE UNPACKED
Verzia 1.2 (30. 4. 2012)
Veľkosť 17 MB
2.2+

Zadarmo

 

A aby boli uspokojené všetky potreby Android fanúšikov, nesmie chýbať ani oficiálna Android aplikácia SAMSUNG mobile UNPACKED 2012 (Samsung vydal aplikáciu UNPACKED 2012). Všetky informácie máte priamo vo svojich rukách. Tých noviniek tam však nie je veľa, musí stačiť aspoň rýchly prístup k LIVE prenosu.

Koniec blázniveho apríla opäť zakončíme ďalšou fotografiou nového telefónu (Samsung Galaxy SIII: finálny dizajn?).

Rozruch spôsobí aj video “Wake up Australia”, na ktorom sa objavia podplatení fanúšikovia v čiernych tričkách. Vychádzajú z autobusu a skandujú “Wake Up”. Zhoda náhod, autobus zastal priamo pred predajňou Apple. Chvíľu si myslíme, že to nie je len taká náhoda (spomenuli sme si predsa na ten vtip s ovečkami), ale marketingové oddelenie Samsungu sa k tejto udalosti nepriznáva. A dobre urobili, títo fanúšikovia patria kanadskej značke.

 

Máj 2012

Aj niekoľko dní pred akciou sa na internete objavujú ďalšie “overené” fotografie tohoto zariadenia. Niektoré sme si už zvykli odignorovať. Tých pár dní už predsa vydržíme.

Navyše, súdiac podľa pozvánky, sa môžeme domnievať, že nový Galaxy SIII bude dostupný len v modrej a bielej farbe. Presvedčiť nás má aj fotografia objednávkového formulára.

Veľké finále: 3.máj 2012

Samsungu sa podarilo vyvolať a udržať rozruch okolo nového telefónu tak, ako zatiaľ nikomu predtým. Dnes večer príde slávnostné predstavenie a určite sa dočkáme silných emócií. Bude to pocit radosti a šťastia z najkrajšieho a najlepšieho smartfónu, aký sme si počas niekoľkých mesiacov vysnívali? Alebo to bude neodpustiteľný pocit sklamania z falošných nádejí?

Samsung vsadil všetko na jednu kartu – prvý dojem rozhodne! Samsung Galaxy SIII budeme nenávidieť alebo milovať.

3.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+