MojAndroid

Každá vlajková loď výrobcov smartfónov sa aspoň v nejakom malom počte kusov po spustení potýka hardvérovými alebo softvérovými problémami. Nevyhol sa tom v minulosti ani Apple ani jeho konkurent Samsung. Ten si najväčšiu hanbu a pár miliardovú stratu utŕžil pred dvoma rokmi so svojim modelom Samsung Galaxy Note 7 a jeho vybuchujúcou batériou. Malým problémom sa nevyhol ani minuloročný Galaxy Note 8 a ako sa zdá ani novinky Galaxy S9 a S9+. Niektorí ich používatelia na reddit, XDA aj oficiálnych fórach výrobcu hlásia, že displeje ich smartfónu obsahujú tzv. mŕtve zóny, ktoré nereagujú na dotyk. Problém môžete vidieť na nasledujúcom GIF obrázku redditora s nickom bobdurfob.

Chyba sa prejavuje tak, že v niektorých častiach obrazovky váš smartfón nereaguje na dotyk. Ikonku v dolnej časti spustíte, ale lištu nastavení v hornej časti nie ste schopní zrolovať nadol. Isté percento ľudí hlási, že problém vyriešili zvýšením senzitivity obrazovky a v jednom prípade pomohol reset zariadenia. Momentálne sa celá situácia preveruje a Samsung zisťuje, akého veľkého počtu zariadení sa tento problém bude týkať, rovnako ako to, čo ho vlastne spôsobuje.

24.3.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+