MojAndroid

Séria Samsung Galaxy S8 mala v apríli tohto roku dostať svoju poslednú bezpečnostnú aktualizáciu. Podľa portálu Android Authority však teraz dostáva ďalšiu s májovou bezpečnostnou záplatou.

Nová aktualizácia s verziou firmvéru G95xFXXUCDUE1 sa teraz dostáva k používateľom modelov Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus v Bolívii. Okrem novej bezpečnostnej záplaty neprináša žiadne iné novinky a očakáva sa, že čoskoro dorazí aj do ostatných krajín.

Prečo séria Galaxy S8 dostala aktualizáciu aj po ukončení podpory?

Otázkou však je, prečo tieto dva modely dostali ďalšiu aktualizáciu? Je možné, že to súvisí s problémom hardvéru od spoločnosti Qualcomm, ktorý bol odstránený v májovej bezpečnostnej aktualizácií. Samsung možno problém považoval za natoľko vážny, aby aktualizoval aj nepodporované modely.

Pre používateľov týchto legendárnych smartfónov je to skvelá správa, avšak nerobte si falošné nádeje. Zariadenia boli na trh uvedené v roku 2017 a obdobie ich podpory malo oficiálne skončiť v apríli. To, že dostali ďalšiu aktualizáciu, je pravdepodobne len šťastná náhoda a neočakávame, že ich bude viac.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra | Foto: Redakcia


Ako aktualizuje konkurencia

Čínsky výrobca Xiaomi sa rozhodol zmeniť plán bezpečnostných aktualizácií svojich zariadení. Majitelia smartfónov Realme 6, Realme 6i a OnePlus Nord N10 5G sa zas môžu tešiť z aktualizácie na Android 11.

Náš tip
Xiaomi bude používať procesory Exynos od Samsungu
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+