MojAndroid

Ohľadom veľkosti displejov nových modelov Galaxy S7 a S7 edge sa popísalo už veľa. V mnohých prípadoch sa však informácie ohľadom veľkosti uhlopriečky líšili a bolo ťažké povedať, čomu veriť a čomu nie. Medzi testermi skúšal výrobca niekoľko vzoriek, ktoré sa mohli odlišovať práve veľkosťou. Blížiaci sa dátum predstavenia však priniesol nové informácie a test v benchmarku Geekbench potvrdil, že novinky S7 a S7 edge budú mať 5,1 a 5,5″ uhlopriečku displeja. Obidve hodnoty korešpondujú s tými, ktoré sa nedávno objavili v benchmarku AnTuTu.

Samsung má však vraj predstaviť tento rok až štyri verzie svojho vlajkového modelu. Okrem klasického Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, by to mal byť aj S7 edge+ s 5,7-palcovým displejom. Rodinku by však mala navyše doplniť aj verzia S7 Plus, o ktorej však toho zatiaľ veľa nevieme. Existencia všetkých variantov však nebola oficiálne potvrdená a tak treba brať tieto informácie s rezervou.  Čo sa týka technických špecifikácií štandardného modelu, tan by mal samozrejme ponúknuť displej typu Super AMOLED s rozlíšením QHD, najnovší procesor Snapdragon 820 alebo Exynos 8890, či 4 GB RAM doplnené o 32, 64 alebo 128 GB vnútornej pamäte. Plusom má byť aj prítomnosť microSD slotu, nový 12 Mpix BRITECELL fotoaparát a možno aj skener dúhovky oka, USB-C konektov a LTE CAT 12/13.

Zdroj: sammobile

 

22.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “Samsung Galaxy S7 a S7 edge: Veľkosti displejov potvrdené”

  1. “…možno aj skener sietnice oka…”

    Ale houby s octom, vy “odbornici”! Uz minule som vam vysvetlil rodiel medzi duhovkou a sietnicou! Tak si uz konecne zapiste niekam na monitor, ze anglicke slovo “iris” sa preklada do slovenciny ako “duhovka” a netrepte tu somariny…

    Pritom netreba byt zrovna tlmocnikom, staci mat trochu sedej mozgovej hmoty v hlave. Sietnica je VNUTORNY povrch ocnej gule. Da sa na nu pozriet cez sosovku. Ta je cira (priehladna), a nam sa javi ako cierna len preto, ze v ocnej guli je tma! Ako by ste teda chceli skenovat smartfonom sietnicu? Prisvietit si bleskom? To by sa vam asi svetlo-citlive bunky na zltej skvrne pekne “podakovali”…

Pridaj komentár

+