MojAndroid

Čo so starým telefónom? Mať ho ako záložný? Predať ho v bazári? Darovať? Spoločnosť Samsung použila staré modely Galaxy S5 k ťažbe bitcoinov.

Samsung C-lab, inžiniersky tím zameraný na kreatívne projekty, premenil 40 starých modelov Samsung Galaxy S5 v Bitcoinovú ťažobnú vežu. Aj keď sa jedná už o 4 roky starý model, samotná veža ponúka výkon vyšší ako moderný čip Intel Core i7 2600. Samsung taktiež premenil starý Galaxy tablet v laptop poháňaný systémom Ubuntu alebo ešte staršie Galaxy S3 v sledovacie domáce zariadenie v tvare sovy s rozpoznávaním tváre.

Hovorca spoločnosti Samsung Robin Schultz povedal k projektu Galaxy Upcycling:

Táto inovatívna platforma má slúžiť k ekologickému zodpovednému využitiu starých Galaxy zariadení, vdýchnutiu im nového života, nových možnosti a potenciálnej novej zvýšenej hodnote miesto toho aby ostali zabudnuté v šuplíku.

zdroj: AndroidAuthority

1.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+