MojAndroid

Aj keď spoločnosť Samsung absolútne odmieta príchod novinky do rady Galaxy S, celý svet vie, že pracuje na svojej novej vlajkovej lodi. Všetci dúfame, že sa bude volať Samsung Galaxy S IV a podľa viacerých zahraničných zdrojov by sme sa tohto smartfónu mohli dočkať už začiatkom budúceho roka na CES 2013. Reálnejšie je však predstavenie až na Mobile World Congress-e, ktorý sa bude budúci rok konať 25. – 28. februára v španielskej Barcelone. Nič však nie je potvrdené a dátum príchodu tejto novinky môžeme len túžobne hádať.

Niektoré dizajnové návrhy počítajú aj s prítomnosťou 3D fotoaparátu s 2 šošovkami. 

Neoficiálne vyjadrenie od jedného z partnerov spoločnosti Samsung, ktoré sa objavilo v kórejskom denníku Korea Times, hovorí o tom, že Samsung chce dodržať stratégiu “jedného roku”, ktorá hovorí o tom, že Samsung každoročne predstaví novú vlajkovú loď. Tou by pre rok 2013 mal byť práve Galaxy S IV, ktorý by sa podľa toho istého zdroja mohol dostať na svetlo sveta na jednej z už spomínaných udalostí. Zdroj hovorí aj o tom, že toto zariadenie bude obsahovať niekoľko prevratných zmien, no pritom si zachová dizajn typický pre zariadenia rady Galaxy S – obdĺžnik s oblými rohmi.

 

Čo je však oveľa zaujímavejšie, je predpokladaná hardvérová výbava tohto smartfónu. Tá hovorí o použití nového typu 4-jadrového ARM Cortex-A15 procesoru, ktorý by mal byť vyrobený 28 nm technológiou a svet by ho mal poznať ako Exynos Adonis. Procesor by mal byť vďaka 28 nm technológii aj energeticky úspornejší. Zaujímavým v tomto zariadení by mal byť jednoznačne aj fotoaparát, ktorý by mal obsahovať nový typ šošovky s 13 Mpix rozlíšením. Známa veta hovorí o tom, že rozlíšenie ≠ kvalita, čo si k srdcu zobral aj Samsung a vraj zapracoval aj na výslednej kvalite snímok. Tie by sa po odfotení mali zobrazovať na novom displeji s uhlopriečkou 5″ a FullHD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov (441 ppi). Vyrobený bude zrejme AMOLED technológiou, o čom svedčí aj správa, že Samsung konečne prišiel na to, ako tieto displeje vyrábať aj s tak veľkou uhlopriečkou. Po predstavení by mal byť Galaxy S IV konkurenciou pre zariadenia ako HTC Deluxe, či novú vlajkovú loď spoločnosti Sony, ktorá vzíde z dvojice očakávaných modelov Xperia Yuga a Odin.

   

My sa na nový Samsung Galaxy S IV určite tešíme a jeho príchod budeme horlivo očakávať a v správnom momente určite aj monitorovať. Čo si o novej vlajkovej lodi spoločnosti Samsung myslíte vy? Prekvapí Samsung všetkých hneď po Vianociach alebo si budeme musieť počkať až na koniec februára?!

Zdroj: Phandroid, LazyTechGuys

21.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+