MojAndroid

Na trhu existuje mnoho zariadení, ktoré nám umožňujú sledovať náš fitness progres. Spoločnosť Samsung do tejto kategórie prispieva svojimi smart hodinkami zo série Galaxy Watch a Galaxy Fit. Avšak zdá sa, že im to stále nestačí. Portál SamMobile prináša informáciu o tom, že sa Samsung rozhodol vytvoriť nové zariadenie na sledovanie fitness aktivít.

Ide o smart prsteň, ktorý by mal zabezpečiť presnejšie štatistiky. Malo by to tak byť hlavne vďaka vylepšeným senzorom. Konkrétne sa spoločnosť do svojho nového zariadenia rozhodla zakomponovať fotopletyzmografický (PPG) a elektrokardiografický (ECG) senzor.

Detailnejšie informácie o vašom zdraví by malo zabezpečiť hlavne to, že senzory budú umiestnené po celej ploche prsteňa a ten obopne váš prst z každej strany. Samsung tvrdí, že prsteň by mal byť dokonca presnejší ako ich, už existujúce, smart hodinky.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro | Zdroj: Tomáš Kanálik

Novinka by mala prísť na trh pod názvom Galaxy Ring, no špekuluje sa o tom, že by mohla znížiť predaj smart hodiniek. Názov zariadenia je pod ochrannou známkou kórejskej spoločnosti KIPRIS už od februára, tým pádom by mohol prísť na trh v blízkej budúcnosti. Presný dátum predstavenia však známy ešte nie je.

Konkurenciou pre nový Galaxy Ring by mohol byť aj prsteň od spoločnosti Apple, ktorá taktiež špekuluje o vstupe na trh smart prsteňov. Keďže sa už na trhu smart prstene objavujú, Samsung má určitú výhodu. Môže sa od konkurencie odlíšiť prostredníctvom lepších funkcií a možností, ktoré ponúkne používateľom.

Keďže ide o prsteň, jeho dizajn je pomerne jednoduchý. Práve to by mohlo pre Samsung otvoriť ďalšiu alternatívu prispôsobenia, ktorú už spoločnosť využila aj v minulosti pri svojich smartfónoch. Ide práve o spoluprácu s dizajnovými značkami, ktoré by mohli zaujať zákazníkov vyššej vrstvy. Zaujal vás tento produkt alebo nie? Radi si váš názor prečítame v diskusii pod článkom.

Náš tip
Teória veľkého tresku a Harry Potter sú späť. Nové seriálny onedlho na Max

18.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+