MojAndroid

Nový konkurent pre Apple a jeho populárny prehrávač iPod touch prichádza z radov Samsungu a svojím dizajnom bude veľmi nápadne podobný smartfónu Galaxy S. Len 9,8mm hrubé zariadenie s operačným systémom Android Froyo bude dostupné s kapacitami 8,16 a 32 GB.

Procesor s taktom 1Ghz poskytne dostatočný výkon pre prehrávanie videa v HD rozlíšení a veľký 4″ displej zabezpečí pohodlné pozeranie filmov a videoklipov priamo v prehrávači – s rozlíšením 800x480px síce iPodu s retina displejom (960x640px) nekonkuruje, zato podobne ako v prípade iPad vs Galaxy Tab určite ponúkne nižšiu  cenu, čo je pre mnoho užívateľov rozhodujúcim faktorom. Pre snímanie obrazu bude Galaxy player vybavený VGA predným a zadným 3,2MPx snímačom kamery.

Podrobné informácie budú dostupné až po uverejnení prehrávača na výstave CES v januári 2011. Môže toto zariadenie predstavovať reálnu hrozbu pre iPod? vyjadrite svoj názor v diskusii.

30.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+