MojAndroid

Najnovší smartfón Samsungu – Samsung Galaxy Note 7 – sa na Slovensku začne predávať už od budúceho mesiaca. Jeho predaj sa oficiálne začne 2. septembra a spoločnosť Samsung Slovensko dnes zverejnila aj odporúčanú maloobchodnú cenu tohto zariadenia. V 64 GB verzii sa Samsung Galaxy Note 7 bude u náš predávať za 849 EUR s DPH. Zariadenie bude dostupné v 3 farebných variantoch – čierna, strieborná a modrá.

Všetky podstatné informácie a parametre sme už zhrnuli v článku Samsung Galaxy Note 7 oficiálne predstavený. Najlepší tabletofón je teraz ešte lepší. Zúčastnili sme sa oficiálneho predstavenia na Slovensku, pozrite si živé fotografie a naše prvé dojmy.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 oficiálne predstavený. Najlepší tabletofón je teraz ešte lepší

Galaxy Note 7: Modrá verzia

Galaxy Note 7: Strieborná verzia

Galaxy Note 7: Čierna verzia

Galaxy Note 7: päť vecí, ktoré nás zaujali

Komentár redaktora Matúša Kapustu

1. Odolnosť voči vode a prachu

Samsung Galaxy Note 7 sme si mohli aj vyskúšať a skutočne na nás zapôsobil. Podľa nášho očakávania bolo spracovanie na najvyššej úrovni. Dizajnový jazyk zostáva nezmenený, rušivý nie je ani zahnutý displej. Ten nám pri používaní vôbec neprekážal, no zároveň ukrýval zaujímavé rozšírené možnosti, čo veľmi chválime. Oceňujeme aj odolnosť voči vode a prachu s certifikátom IP68, čo je v sérii Note novinka.

2. Skener dúhovky

Potešil nás aj návrat slotu na pamäťové karty, ako aj fakt, že sa u nás bude predávať model so 64 GB vnútornou pamäťou. To je pre profesionálov, pre ktorých je tento telefón určený, úplne ideálne a skladovanie veľkých súborov nebude žiaden problém. Najväčšou zaujímavosťou nového Note 7 je zrejme skener dúhovky oka. Ten funguje skutočne veľmi dobre, aj keď jeho spoľahlivosť budeme musieť detailnejšie otestovať v recenzii. Ak ho aj nebudete pravidelne využívať, je dobré mať skener nastavený pre prípad, že máte mokré alebo špinavé ruky a nechcete sa dotýkať skeneru odtlačkov, no chcete telefón odblokovať.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 vs Samsung Galaxy Note 5: Čo sa zmenilo? | POROVNANIE

Po hardvérovej stránke je telefón veľmi podobný súčasnej generácií vlajkových lodí Samsung Galaxy S7 a S7 edge, takže tu sa toho veľa nezmenilo. Pribudlo ale niekoľko šikovných funkcií v systéme, ako napríklad bezpečné priečinky. Odtlačkom, heslom či dúhovkou oka si môžete zabezpečiť jednotlivé priečinky v telefóne a mať tak pod dohľadom všetky aplikácie, ktoré nechcete zverejniť zvedavým očiam priateľov či známych.

3. Nový herný zážitok

Veľmi sa tešíme aj na využitie Vulkan API. To sa postará o ešte lepší herný zážitok a Samsung už spomenul aj niekoľko hier, ktoré takto fungujú. Žiaľ, nemohli sme si ich vyskúšať, no už teraz sa tešíme na novú generáciu mobilného hrania, ktorú Samsung prináša.

4. Vylepšené pero S Pen

Vylepšenia neobišli ani pero S Pen. To je po novom vodeodolné a pribudli aj niektoré funkcie. Perfektne fungovala poznámka na zamknutej obrazovke, ktorú môžete uložiť, zahodiť, alebo si ju napríklad pripnúť na Always-On displej. Toto všetko môžete spraviť jednoducho pri vybratí pera S Pen a bez nutnosti odomknutia zariadenia.

5. Displej s vysokým jasom

Displej nás očaril svojimi farbami a najmä vysokým jasom. Technológia HDR, ktorú displej podporuje aj pri prehrávaní, dodá už aj tak skvelému panelu živšie farby a ide o niečo, čo pri práci s telefónom skutočne uvidíte. Žiaľ, takéhoto obsahu nie je veľmi veľa, no ide o skvelú funkciu do budúcnosti. Celkovo tak ide o skvelé zariadenie, ktoré patrí k absolútnej špičke na trhu. Nám sa pozdávala čierna verzia, ktorá ale zachytávala dosť odtlačky. Modrá verzia bola veľmi živá a pekne vyzeral aj klasický strieborný model. Ktorý sa najviac pozdáva vám? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom, čo si myslíte o novom Note 7 vy.

Ktorá verzia Samsung Galaxy Note 7 sa vám páči najviac?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Foto: Matúš Kapusta / MojAndroid.sk

10.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+