MojAndroid

Samsung Galaxy Note 7 sa ešte nepredáva, a tak sa do rúk dostal zatiaľ iba pár vyvoleným a odborníkom, ktorí na ňom robia rôzne testy. Napríklad DisplayMate hodnotil kvalitu jeho displeja. Podľa ich zistení má Note 7 najjasnejší displej spomedzi všetkých smartfónov. Jeho maximálny jas dosahuje hodnotu 1 048 nitov, čo je hodnota, ktorú neprekonal zatiaľ žiadny smartfón. Note 7 dokáže takto rozsvietiť displej len v prípade automatického jasu a extrémnych svetelných podmienok.

galaxy-note-7-38

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 oficiálne predstavený. Najlepší tabletofón je teraz ešte lepší

Ďalším zaujímavým zistením je, že Note 7 nemá len jeden senzor na reguláciu svietivosti, ale hneď dva. Jeden sa nachádza vpredu a druhý na zadnej strane. Pokiaľ je tak zariadenie namierené zadným krytom na zdroj svetla, tak už nemusíte otáčať smartfón displejom naopak, aby sa upravil jas. Displej s vysokou svietivosťou je tiež vraj ako stvorený pre tvorbu HDR fotografií. Podľa viacerých indikátorov by mohol Note 7 predbehnúť aj Samsung Galaxy S7, ktorý má doteraz najlepší displej medzi smartfónmi.

Zdroj: Phandroid, DisplayMate, foto: TheVerge

10.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+