MojAndroid

Od oficiálneho predstavenia Samsungu Galaxy Note 7 nás delí už len niekoľko dní. Presný dátum uvedenia je 2. august 2016, čo potvrdil samotný juhokórejský výrobca na rozoslaných pozvánkach. Najnovšie dohady sa zaoberajú dvoma bodmi: prvým je predinštalovaný operačný systém a druhým je stylus. Špekuluje sa, že nový Note 7 by mal prísť s už predinštalovaným Androidom N. Prispeli k tomu updaty na Android Developers blogu, kde Google potvrdil, že do praxe by sa mal Nougat dostať do konca leta. Mohol by byť teda Samsung Galaxy Note 7 prvým zariadením s novým operačným systémom Android verzie 7? Zvyčajne sú to totiž práve zariadenia od Google, teda Nexusy, ktoré sa tešia z prvenstva uvedenia nového operačného systému. O nadchádzajúcich Nexusoch sme už čo-to počuli tiež, no nič nenaznačuje tomu, že by sa mali objaviť tak skoro. Navyše, zaujímavosťou je tu aj číslo 7. Samsung prináša Note 7 namiesto Note 6 a Android má momentálne tiež číslo 7. Mohlo by ísť o zaujímavú logiku.

Samsung galaxy note 7 render cover

Samsung-Galaxy-Note-7-with-S-Pen

Ďalším bodom, ktorý zaujal, je stylus S Pen. Objavil sa na renderoch v plnej kráse v prevedení Blue Coral, ktoré ladí so smartfónom. Navyše, Samsung vraj stylus v novej generácii aj poriadne prepracoval a bude mať rôzne nové fičúry. Jednou z nich môže byť aj schopnosť písať pod vodou. Vyjadril sa tak Mai Nguyen, majiteľ Luxury Mobile, ktorý túto jedinečnú uniknutú fotografiu so stylusom aj zverejnil. Samozrejme, pôvod obrázka nie je podložený, rovnako ani “nápad” pána Nguyena, no rátajúc s faktom, že Samsung Galaxy Note 7 bude vodeodolný, by to mohlo celé do seba zapadať. Je okolo toho veľa otázok, či už ohľadom zabezpečenia proti vniknutiu vody do šachty na stylus, alebo celkovej technológie stojacej za písaním po displeji pod vodou… Nuž, čas sa kráti a my budeme onedlho múdrejší (a možno sa nakoniec aj pekne zabavíme na všetkých dohadoch, ktoré sa do zverejnenia objavili).

Zdroj: phonearena.com, phonearena.com 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+