MojAndroid

Nové tabletofóny Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge+ ponúkajú okrem zaujímavých hardvérových špecifikácií aj niekoľko ďalších noviniek. V približne hodinovej prezentácii včera poprední predstavitelia Samsungu predstavili niekoľko z nich. Veľa záujmu si zaslúžila aj nová technológia rýchleho bezdrôtového nabíjania.

Samsungs-fast-wireless-charging

Tá by mala batérie v nových modeloch od Samsungu nabiť za 2 hodiny z 0 % na 100 %. Vzhľadom na to, že novinky ponúkajú batériu s kapacitou 3000 mAh, ide o skutočné zlepšenie oproti predchádzajúcim verziám bezdrôtového nabíjania. Podľa všetkého ide o vylepšenú technológiu priamo z dielne Samsungu. Aby ste ale svoje zariadenia mohli skutočne nabíjať takto rýchlo, budete okrem nového tabletofónu od Samsungu potrebovať aj novú špeciálnu nabíjačku.

Samsungs-fast-wireless-charging (1)

Tá sa bude predávať za zatiaľ neznámu cenu. Tejto technológii sa ale včera Samsung počas tlačovej konferencie venoval pomerne dlho. Spomenuté boli dokonca aj iné spoločnosti, ako napr. Starbucks či IKEA, ktoré začali experimentovať s technológiou bezdrôtového nabíjania. Vidina Samsungu je taká, že v priebehu nasledujúcich rokov sa úplne zbavíme nabíjacích káblov a ďalšie generácie takýto spôsob nabíjania už ani nebude poznať. Uvidíme, či sa táto predstava naplní, no ak bude bezdrôtové nabíjanie ďalej napredovať, je to skutočne možné.

Samsungs-fast-wireless-charging (2)

Zdroj: PhoneArena

15.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+